США стали найбільшим видобувачем нафти в світі

Видобування нафтиВидобування нафти

Росія та Саудівська Аравія переможені. Після 45 років Сполучені Штати знову посіли перше місце серед нафтовидобувних країн.

Читайте також: «Польща активно переходить на саудівську нафту»

За оцінками, опублікованими в середу американським Міністерством енергетики, США зараз є найбільшим у світі видобувачем сирої нафти. Це сталося вперше з 1973 року. Більше того, на думку департаменту, і в наступному році американці не втратять здобутих позицій.

Як повідомляє CNN, це показує, як американська сланцева нафта змінила світовий енергетичний ландшафт. За останнє десятиліття видобуток нафти в Сполучених Штатах більш ніж подвоївся.

Читайте також: «ОПЕК і ще 10 країн різко збільшать видобуток нафти»

ОПЕК

ОПЕК

У червні та серпні цього року він сягнув майже 11 мільйонів барелів на день. Штат Техас має перспективи добувати більшу кількість нафти, ніж Іран чи Ірак.

«Це історичний етап і нагадування: ніколи не грайте проти американської нафтової промисловості», — сказав президент консалтингової компанії Rapidan Energy Group Боб МакНалі.

Читайте також: «Нафта — всьому голова. Як зміниться політика Росії в умовах кризи»

Сланцевий бум також має важливе значення для безпеки держави. Завдяки йому Сполучені Штати стали менш залежні від імпортованої нафти, в тому числі від тієї, що надходить з неспокійного Близького Сходу.

 

Be the first to comment on "США стали найбільшим видобувачем нафти в світі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**