США розпочали вивід військ з Сирії

Білий дімБілий дім

Сполучені Штати планують вивести більше двох тисяч своїх військовослужбовців, дислокованих в різних районах Сирії, в основному на півночі і північному сході, в термін від 60 до 100 днів. Майже всі співробітники Держдепартаменту США за той час, що пройшов з моменту заяви Трампа, вже залишили сирійську територію.

Читайте також: «Влада США офіційно звинуватила Росію в організації хакерських атак»

У середу Дональд Трамп написав у Твіттері, що основна причина його рішення — те, що американські військові здобули в Сирії повну перемогу над терористичним угрупуванням Ісламська Держава, боротьба з яким і була там єдиною метою американців. Боротися з радикальними ісламістами міжнародна коаліція на чолі з США, яка підтримує сирійську демократичну опозицію, що протистоять і Асаду, і ІДІЛ, почала з 2014 року.

Україна не бере участі у військовій операції в Сирії і також не залучена до політичного вирішення сирійського конфлікту, але нещодавнє рішення президента США Дональда Трампа про виведення американського військового контингенту має безпосередній стосунок до нашої країни.

У 2015 році Росія ввела свої війська в Сирію, в якій на той час розгорнулася громадянська війна між прихильниками режиму президента Асада та його супротивниками. Ситуація ускладнилася участю у воєнних діях ІДІЛу та курдів. Рішення Путіна про введення військ виявилося неочікуваним для світової громадськості, оскільки ця воєнна операція стала першою в історії постсовєтської Росії, коли російські військові підрозділи взяли участь у бойових діях за межами колишнього СССР. Деякі з експертів висловлювали припущення, що Путіну йдеться зовсім не про Сирію. На той час Росія намагалася реалізувати в Україні сценарій «руская вєсна», що насправді є планом повзучої окупації нашої країни. Агресивні дії Кремля наштовхнулися на рішучий спротив українців, а також загальне несхвалення поза межами України, на що Москва теж змушена зважати. У тож же час Близький Схід завжди був і залишається чутливим регіоном для Заходу з огляду на відносну близькість до Європи та традиційне заангажування європейців, а особливо американців, в ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Війна у Сирії

Війна у Сирії

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Таким чином Путін вирішив, що в нього є шанс «обміняти Сирію на Україну», тобто штучно створити таку геополітичну ситуацію, коли Захід буде на все готовий, щоби здихатися військової присутності росіян на Близькому Сході, проте вийшло по-іншому.

Рішення американського президента заскочило усіх зненацька. Після його оголошення Путін поспішив представити це як величезну перемогу Росії. Проте насправді є підстави в цьому сумніватися. Росія вимушена буде продовжувати витрачати матеріальні та людські ресурси у війні, яка переходить в партизанську, а значить — може тривати ще дуже довго. Цілком вірогідним є сценарій, що Сирія стане для Москви другим Афганістаном. Як відомо, десятирічна війна в Афганістані (1979-1989) стала одним з детонаторів руйнації СССР.

Аналітик Аскольд Крушельницький у статті для видання Kyiv Post пише: «Путін у той час, коли Москва вже нагромаджує сили, що погрожують Україні — безсумнівно відчує свою здатність збільшити залякування та наростити агресію проти України».

Вашингтон

Вашингтон

Проте вихід американців з Сирії може бути сигналом, що США більш ґрунтовно займуться справами Східної Європи, та України зокрема, з огляду на російську загрозу. Про це може свідчити, наприклад, нещодавно опублікована доповідь групи аналітиків американської Атлантичної ради, які пропонують укріпити східний фланг Північноатлантичного альянсу, збільшивши на території Польщі кількість постійних баз та командних пунктів НАТО (більш докладно читайте в нашому матеріалі «В США запропонували створити в Польщі постійні військові бази»).

Читайте також: «США починає боротися з Росією новим способом»

Таким чином вважати виведення американського військового контингенту з Сирії поразкою Вашингтона настільки ж передчасно, наскільки оголошувати це перемогою Москви.

 

Be the first to comment on "США розпочали вивід військ з Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**