США поставлятимуть в Україну летальну зброю

JavelinJavelin

Як пише  портал popularmechanics.com, Сполучені Штати зробили важливий геополітичний крок, схваливши в грудні продаж ракет Javelin в Україну. Javelin — одна з найнебезпечніших протитанкових ракет, які коли-небудь розроблялися. Ці ракети становитимуть найбільшу загрозу для російських танків.

Читайте також: «Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне»

Ракета Javelin була розроблена в кінці 1980-х – на початку 1990-х років як стандартна американська протитанкова ракета середньої дальності. Javelin мав замінити протитанкову ракету Dragon, яка була важкою та ненадійною. Javelin мала величезний успіх і є однією з найбільш широко використовуваних протитанкових ракет після «холодної війни».

Ракета Javelin швидко рухається до своєї цілі — танка, на який вона зафіксована. Ракета повністю самонавідна, що дозволяє ракетному екіпажу зайняти нову вогневу позицію, поки ракета знаходиться в повітрі. Javelin має дві боєголовки: менша вражає вибухову реактивну броню, а більша — відстежує та пробиває власне броню.

Це робить Javelin набагато більше смертоносною, ніж старі протитанкові ракети. Такі ракети, як Dragon були менш надійними, мали більш повільний час польоту, наполовину менший діапазон дії, і не могли впоратися з реактивною бронею танка.

Popular Mechanics

Popular Mechanics

Читайте також: «Маккейн висловив оптимізм щодо надання Україні летального озброєння»

Нині Росія має приблизно 2700 танків. Серед них багато Т-72 — ​​старих танків, модернізованих до стандарту Т-72Б3, а також танків Т-80 та нових танків Т-90. Ці машини використовувались у військових операціях під час російської анексії Кримського півострова. Україна має лише одну п’яту частину від цієї кількості танків.

Ракети Javelin компенсуватимуть переваги російських танків. Дуже рухомий і легко приховуваний, як в лісі, так і в міських районах, Javelin стане серйозним викликом для російських збройних сил. Подвійний заряд Javelin дасть можливість українським солдатам знищувати російський танк одним ударом, а далекобійність означає, що російські танки, навіть при частих перемир’ях, будуть тримати велику дистанцію від позицій ЗСУ.

США

США

Читайте також: «Литва продовжує збільшувати армію»

Чи є Javelin «диво-зброєю»? Як і будь-яка зброя Javelin має свої чутливі місця, наприклад вона вразлива до російського артилерійського вогню. Російська артилерія, часто керована безпілотниками, є серйозною силою. Застосування Javelin призведе до того, що російські війська будуть обстрілювати українські ракетні позиції вибуховими, касетним боєприпасами та знищуватимуть термобаричним артилерійським вогнем перед будь-якою танковою атакою. Але якщо якісь Javelin залишаться, то вони завдадуть жахливих втрат російським танкам.

Be the first to comment on "США поставлятимуть в Україну летальну зброю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**