США наблизились до реалізації плану з надання Україні летальної зброї

Д. Трамп та Г. Р. МакмастерД. Трамп та Г. Р. Макмастер

Як повідомляє австралійське видання Business Insider, на минулому тижні збільшились шанси, що США нададуть Україні летальну зброю після того як радник з питань національної безпеки генерал армії Г. Р. Макмастер розглянув три варіанти того, як Вашингтон може це зробити.

Читайте також: «У США не всі погоджуються з наданням Україні летального озброєння»

Державний департамент та Міністерство оборони США наполягають на наданні українському уряду допомоги на суму 47 млн доларів для придбання «оборонного озброєння», яке виробляється американськими компаніями. Серед зброї, яку можна буде придбати є протитанкові ракети FGM-148 Javelin, про надання яких вже просив український уряд.

Таким чином Україні може одержати сучасне озброєння, здатне змінити ситуацію на фронті.

Дотепер Україна отримувала від США нелетальну військову допомогу, але так і не дістала жодної  зброї.

«Важливими є і ковдри, і окуляри нічного бачення. Але не можна виграти війну ковдрами», — заявив Президент України Петро Порошенко в промові до Конгресу під час свого першого офіційного візиту до США. Він додав, що солдатам «потрібно більше озброєння, як летального, так і нелетального».

Читайте також: «Расмуссен: Настав час надати Україні летальну зброю»

Летальна зброя

Летальна зброя

Журналіст Business Insider Бен Брімелоу серед проблем, пов’язаних з передачею летальної зброї Україні, називає корупцію. Це може призвести до того, що частина американського озброєння опиниться в руках супротивника.

Аналітик зазначає, що у будь-якому випадку сама Україна має потужну оборонну промисловість, яка спроможна виготовляти зброю для боротьби з сепаратистами. «Укроборонпром» вже зараз виробляє такі речі, як багатоцільовий тактичний безпілотний ударно-транспортний апарат «Фантом», бойовий танк Т-84 «Оплот-М», який перебуває на озброєнні тайської армії і буде продаватися Пакистану. Україна також випускає свій власний переносний протитанковий ракетний комплекс РК-3 «Корсар».

Бен Брімелоу пише, що проблема полягає в тому, що українська оборонна промисловість зосереджена на експорті, а не на внутрішньому ринку, і що Україна просто не може дозволити собі модернізацію своєї армії до ефективних стандартів.

Білий дім

Білий дім

Наприклад, Т-84 «Оплот-М» коштує 5 млн доларів США. Ці гроші можна було б використати для оновлення та осучаснення 10 старих танків Т-64. Нагальна потреба України в озброєнні та брак коштів змушує її визначати пріоритетність в кількості, а не якості.

Читайте також: «Маккейн висловив оптимізм щодо надання Україні летального озброєння»

Поки Президент Дональд Трамп перебуває з двотижневим візитом в Азії, навряд чи буде схвалено виділення Україні фінансової допомоги в 47 млн доларів.

 

Be the first to comment on "США наблизились до реалізації плану з надання Україні летальної зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**