США, Канада та Швеція посилять військову співпрацю з українською армією

index

Відразу кілька країн-членів НАТО зобов’язалися посилити військову співпрацю зі Збройними силами України після ратифікації угоди і підписання меморандуму про співпрацю між Україною і НАТО. Зокрема, Канада підтвердила намір вдвічі збільшити розмір коштів, спрямованих на розвиток української армії. Також уряд Швеції затвердив програму навчань військових ЗСУ з тактичної медицині, які розпочнуться вже у вересні цього року. У той же час протягом останніх двох тижнів Україну відвідали декілька високопоставлених американських делегацій, щоб обговорити спільні військові проекти. Про це розповів заступник міністра оборони України з євроінтеграції Ігор Долгов під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Ігор Долгов підкреслив, що ратифікація угоди між Кабміном і НАТО з підтримки та постачання відкриває доступ до реалізації проекту Трастового фонду НАТО. Отримані кошти призначаються для проектів систем управління та логістики, медичної реабілітації військових, вдосконалення соціального захисту бійців і кіберзахисту.

Ігор Долгов розповів про головні документи, які стосуються оборони країни. Так, Президент України підписав Стратегію національної безпеки, яка визначає всі подальші кроки у сфері оборони територіальної цілісності та суверенітету держави. Також нещодавно пройшли публічні обговорення військової доктрини та концепції розвитку сектора оборони України. Крім цього, з 20-го по 30-е липня на Яворівському військовому полігоні пройдуть традиційні багатонаціональні навчання «Репід Трайдент-2015» із залученням Збройних сил України, США, Великої Британії, Польщі, Румунії, Болгарії, Грузії та Литви.

Be the first to comment on "США, Канада та Швеція посилять військову співпрацю з українською армією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**