США запровадять нові санкції проти Nord Stream 2?

Конгрес СШАКонгрес США

У комітеті з міжнародних зв’язків Сенату США було затверджено пакет санкцій для компаній, які допомагають російській державній газовій компанії «Газпром» будувати спірний трубопровід з Росії до Німеччини, повідомляє Financial Times.

Читайте також: «Парламент Данії готується заблокувати прокладення газопроводу Nord Stream 2»

Голоси в американській комісії розділились у співвідношенні 20/2 щодо прийняття закону про енергетичну безпеку Європи. Було оголошено, що закон запровадить санкції не лише проти компаній, які будують Nord Stream 2 — газопровід, який повинен доставляти газ з Росії до Німеччини, але і проти Turkstream — російського газопроводу, прокладання якого було завершено в Туреччині у березні. «Ці трубопроводи можуть призвести до подальшої дестабілізації України та посилення режиму Путіна, вони також становлять загрозу безпеці НАТО», — аргументував один з членів комітету республіканець Джим Ріш.

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Запропонований законопроект має сильну підтримку в Сенаті, який все ще шукає способів покарати Росію за втручання у вибори в 2016 році, — пише Financial Times.

Читайте також: «Посол США в Німеччині пояснив, чому Путіну потрібен Nord Stream 2»

Даний законопроект, який має бути затверджений Сенатом, дозволить запровадити санкції щодо компаній, які прокладають підводний газопровід та взагалі будь-яких компаній, що беруть участь у будівництві. Санкції включатимуть відмову у видачі віз керівництву таких компаній, обмеження експорту та інші заходи, що ускладнюють підприємствам здійснення фінансових операцій.

Проект санкцій спрямований на одне — вразити слабке місце Nord Stream 2, яким, як вважається, є вузькоспеціалізовані компанії, що займаються цим видом діяльності.

«Газпром»

«Газпром»

Ключове питання полягає в тому, як швидко санкції, якщо вони будуть затверджені Конгресом, можуть набути чинності. Тим більше, що офіційно Nord Stream 2 планується завершити цього року. Це, в свою чергу, означає, що санкції США можуть настати тоді, коли газопровід буде в основному побудований.

Читайте також: «Німецький політик висловилася проти будівництва Nord Stream 2»

Москва засудила всі санкції, віднісши їх до недобросовісної конкуренції та зусиль, спрямованих на експорт американського газу.

 

Be the first to comment on "США запровадять нові санкції проти Nord Stream 2?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**