США виробляють ядерні боєголовки нового покоління

Ядерна ракетаЯдерна ракета

США почали виробництво нових, мініатюрних ядерних боєголовок W-76-2, які є модифікацією боєголовок W76, котрі використовуються в ракетах Trident, що перебувають на озброєнні ВМС США.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Національний орган США з ядерної безпеки (NNSA) оголосив, що виробництво нових боєголовок розпочалося в Техаському комплексі озброєнь.

Перші боєголовки вже зійшли з виробничої лінії, і їх певна кількість має отримати «початкову оперативну готовність» до кінця вересня.

NNSA

NNSA

Як пояснює Стівен Янг, представник Union of Concerned Scientists, боєголовка W76-2 містить ядерний заряд потужністю в 5 кілотонн, а не 100 кілотонн, як боєголовка W76. Це означає, що ракети, озброєні боєголовкою W76-2, матимуть таку ж потужність, як бомба, котра була скинута в 1945 році на Хіросіму.

Адміністрація Трампа стверджує, що розробка мініатюрних ядерних боєголовок зменшить ймовірність вибуху війни та надасть США більше можливостей для ядерного стримування. Поява таких боєголовок дасть суперникам Америки усвідомлення того, що Сполучені Штати мають ядерні боєголовки, які вони можуть використати, не спричиняючи водночас гігантських втрат серед цивільного населення.

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Янг, однак, стурбований тим, що такі боєголовки заохочуватимуть адміністрацію США використовувати ядерну зброю у випадку кризи.

США

США

 

Be the first to comment on "США виробляють ядерні боєголовки нового покоління"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**