США вимагають від Росії закриття її консульства в Сан-Франциско

Сан-ФранцискоСан-Франциско

Сполучені Штати вимагають, щоб Москва закрила своє Генеральне консульство у Сан-Франциско до 2 вересня. Це стало відповіддю на скорочення персоналу в дипломатичних місіях США в Росії, на вимогу російської сторони.

Читайте також: «США змушують Росію воювати на два фронти — Лавров»

Державний департамент США також зажадав закриття одного з готелів посольства Росії у Вашингтоні й однієї з російських дипломатичних установ у Нью-Йорку.

Прес-секретар Державного департаменту Хезер Науерт пояснила, що цей крок є реакцією на рішення Росії про скорочення дипломатичного персоналу США, яке, на думку Вашингтона, було «необґрунтованим і мало негативний вплив» на відносини між двома країнами.

«Сполучені Штати в повному обсязі виконали це рішення Уряду Російської Федерації в справі скорочення нашої дипломатичної місії в Росії», — додала Науерт.

Вона також відзначила, що оскільки після закриття російського консульства в Сан-Франциско обидві країни матимуть по три таких представництва, Вашингтон сподівається, що вдасться уникнути «наступних обопільних дій у відповідь» і досягнути того, «що є метою наших двох президентів: поліпшення відносини між нашими країнами та посилення співпраці у сферах, що становлять спільний інтерес».

Рекс Тіллерсон

Рекс Тіллерсон

Росії МЗС оголосило наприкінці липня, що з 1 вересня кількість працівників американських дипломатичних представництв (посольства в Москві та трьох генеральних консульств) слід зрівняти з чисельністю російського персоналу в установах США, тобто вона має скласти 455 осіб. Крім того, з серпня посольство США втратило доступ до об’єктів нерухомості, які воно використовувало в Москві. Російське дипломатичне відомство оголосило, що це є реакцією на санкції, запроваджені Сполученими Штатами проти Російської Федерації.

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Глава американської дипломатії Рекс Тіллерсон оголосив на початку серпня, що до 1 вересня, Сполучені Штати відреагують на оголошене Росією скорочення американського дипломатичного персоналу.

Російська газета «Коммерсант», з посиланням на дипломатичні джерела, написала в середині серпня, що у відповідь на обмеження щодо американських дипломатів влада США може зажадати від Росії закрити одне зі своїх чотирьох генеральних консульств в Сполучених Штатах.

Сполучені Штати Америки мають три генеральні консульства в Російській Федерації: в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоку. У США на даний час працюють чотири російських консульства: у Нью-Йоркові, Сан-Франциско, Сіетлі та Х’юстоні.

«Росія розгляне кроки Сполучених Штатів, спрямовані на обмеження щодо російських дипломатичних місій, і проінформує про свою реакцію», — заявив глава МЗС Росії Сєргєй Лавров у телефонній розмові з Державним секретарем США Рексом Тіллерсоном.

Сєргєй Лавров

Сєргєй Лавров

За інформацією Міністерства закордонних справ у Москві, телефонна розмова між Лавровим і Тіллерсоном відбулася за ініціативи США.

Тіллерсон «проінформував, що в найближчому майбутньому буде оголошено про додаткові обмеження щодо діяльності російських дипломатичних місій на території США, і розповів, в чому вони полягатимуть», — сказано в повідомленні міністерства.

Лавров, зі свого боку, «висловив жаль з приводу загострення напруженості у двосторонніх відносинах», — повідомило МЗС РФ. Глава російського МЗС також заявив, що Москва «уважно проаналізує нові кроки, про які попередили американці», а потім повідомить про свою реакцію.

Читайте також: «США не виключають воєнної операції проти Північної Кореї»

Be the first to comment on "США вимагають від Росії закриття її консульства в Сан-Франциско"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**