Супербактерії щороку вбивають 33 тис. європейців

БактеріїБактерії

У понеділок європейські фахівці з охорони здоров’я повідомили про збільшення захворюваності, спричинене, зокрема, антибіотикорезистентними бактеріями. Це явище викликає тривогу, тому що антибіотики часто є останнім доступним засобом лікування.

Читайте також: «Словаччина масово працевлаштовує українських лікарів»

Європейський центр профілактики та боротьби із захворюваннями (ECDC) відзначив, що, починаючи з 2007 року, збільшилася частота захворювань, спричинених стійкими до ліків бактеріальними штами. Це стосується розвитку бактеріальних хвороб, на які не впливають навіть карбапенеми — сильні, широко доступні антибіотики.

«Такий стан речей викликає занепокоєння, оскільки ці антибіотики є останньою можливістю лікування інфекцій», — сказав представник Європейського центра профілактики та боротьби із захворюваннями.

«Коли ці препарати перестають бути ефективними, дуже важко або в багатьох випадках неможливо вилікувати інфекцію», — додає він.

Читайте також: «Зростання доходів пересічних українських громадян не передбачається»

Сучасна медицина стоїть перед серйозним викликом протидії загрозливим збудникам. За оцінками експертів, біля 70% бактерій вже є стійкими до щонайменше одного антибіотика, спрямованого проти них. Тобто відбулася еволюція супербактерій, які тепер можуть бути стійкими до багатьох доступних ліків.

Лікарі

Лікарі

Європейський центр профілактики та боротьби із захворюваннями (ECDC) опублікував в медичному журналі «The Lancet Infectious Diseases» результати дослідження п’яти стійких до лікування штамів бактерій, присутніх на території Європейського Союзу. Були підраховані випадки, смертність та тривалість життя людей, атакованих супербактеріями. «Їхня смерть була прямим наслідком зараження бактеріями, стійкими до антибіотиків», — зазначили автори опублікованої доповіді.

Було встановлено, що 75% захворювань, викликаних стійкими до лікування штамами бактерій, були спровоковані тими з них, які були присутніми в лікарнях та інших медичних установах. На думку дослідників, вплив супербактерій можна суттєво зменшити за допомогою «відповідних заходів для запобігання інфекціям».

Читайте також: «Згідно з дослідженнями, інки були здібними нейрохірургами»

З усіх європейських країн найгірша ситуація спостерігається ​​в Італії та Греції. Дослідження також показало, що жертвами супербактерій є люди різного віку. Проте найбільш вразливі до інфекцій — діти та літні люди. Супербактерії щорічно вбивають в Європі 33 тис. осіб.

Клініка

Клініка

 

 

Be the first to comment on "Супербактерії щороку вбивають 33 тис. європейців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**