Столтенберг: «ЄС не може замінити НАТО, коли йдеться про захист Європи»

Єнс СтолтенбергЄнс Столтенберг

Я буду прагнути до того, щоб НАТО та Європейський Союз працювали разом, а не конкурували. Поточні виклики в галузі безпеки є надто всеосяжними, щоб вирішувати їх поодинці, заявив у понеділок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Читайте також: «Глава НАТО попереджає: Альянс повинен відповісти на зростання Китаю»

Генеральний секретар НАТО в понеділок зустрівся з новим керівником дипломатії Європейського Союзу Хосепом Борреллом. Це була їхня перша зустріч від часу, коли іспанець вступив на цю посаду.

Єнс Столтенберг зазначив, що більш потужна оборона Європи може сприяти справедливішому розподілу тягаря в межах Північноатлантичного альянсу. Водночас він наголосив на необхідності взаємодоповнення зусиль НАТО та ЄС і участі союзників, які не є членами Євросоюзу.

НАТО

НАТО

«ЄС не може замінити НАТО, якщо мова йде про захист Європи», — наголосив Столтенберг. Він зазначив, що після Brexit 80% витрат на оборону НАТО надходитиме з країн, що не входять до складу Європейського Союзу.

Читайте також: «Солтенберг: Зв’язки між НАТО та Росією найскладніші з часів «холодної війни»

Норвежець нагадав, що на саміті НАТО в Лондоні, який відбувся минулого тижня, лідери вирішили посилити політичний вимір Альянсу. Він підкреслив, що це дуже важливо для ЄС.

«Я працюватиму для того, щоб НАТО та Європейський Союз співпрацювали, а не конкурували. Поточні проблеми безпеки є надто всеосяжними, щоб вирішувати їх самотужки», — зауважив Столтенберг. Він зазначив, що, працюючи разом, обидві організації можуть багато чого досягти.

Боррелл нагадав, що НАТО є найсильнішою військовою організацією у світі. «Воно є і залишатиметься спільним фундаментом для європейської оборони, наріжним каменем спільної оборони для багатьох країн-членів ЄС. Я радий, що у Лондоні говорять про співпрацю», — зазначив він.

Прапор НАТО

Прапор НАТО

Читайте також: «У НАТО назвали Росію своєю головною загрозою»

На його думку, для захисту Євросоюзу співпраця з НАТО має фундаментальне значення. «Ніщо цього не змінить. Ми повинні спільно працювати над зміцненням співпраці між країнами-членами ЄС та побудовою справжнього європейського союзу безпеки, який не є альтернативою НАТО, невіддільний від НАТО, а лише доповнює його. «Ми повинні бути разом», — зазначив він.

 

 

Be the first to comment on "Столтенберг: «ЄС не може замінити НАТО, коли йдеться про захист Європи»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**