Столтенберг: НАТО розпочне реалізацію власної космічної політики

Єнс СтолтенбергЄнс Столтенберг

У своєму виступі, який підсумовував поточне засідання Північноатлантичної ради, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив про новий підхід Альянсу та його членів до питання спільної діяльності в космосі. До кінця червня цього року має бути ухвалена окрема космічна політика НАТО, яка стосуватиметься, серед іншого, захисту супутникових ресурсів та застосування оборонних космічних технологій.

Читайте також: «Генсек НАТО задоволений з нової стратегії Трампа щодо Афганістану»

Єнс Столтенберг оголосив про заплановане ухвалення протягом наступного місяця міністрами оборони країн-членів НАТО зовсім нової космічної політики, положення якої повинні являти собою перший окремий набір правил використання та захисту позаземної інфраструктури членами Альянсу.

«Зараз ми також працюємо над багаторівневою космічною політикою. Наступного місяця ми очікуємо, що міністри оборони держав-членів приймуть цей новий набір правил», — сказав Єнс Столтенберг.

Країни НАТО

Країни НАТО

Читайте також: «Генсек НАТО попереджає: Європа вже досяжна для північнокорейських ракет»

Передусім він наголосив на необхідності поводження з супутниковими ресурсами (особливо телекомунікаційними) як з повноцінною критичною інфраструктурою, що підлягає суворому захисту (наприклад, наземні енергетичні та трансмісійні установки): «Необхідно посилити надійність національної критичної інфраструктури, наприклад телекомунікаційних мереж, 5G, підводних кабелів і космічних систем. Ми переглядаємо керівні принципи НАТО щодо захисту наших найважливіших ресурсів, включаючи телекомунікаційну інфраструктуру».

Генеральний секретар НАТО також наголосив на необхідності підвищення ефективності розвідки, що проводиться спільно різними засобами — у тому числі з використанням супутникового обладнання.

НАТО

НАТО

Читайте також: «РФ розгортає сучасні системи ППО вздовж кордону з НАТО — Столтенберг»

Поточні декларації Столтенберга відповідають плану, викладеному у листопаді 2018 року на щорічних нарадах Парламентської асамблеї НАТО в Галіфаксі, Канада. Тоді було погоджено, що Альянсу потрібна чітко визначена космічна політика, котра відповідає залежності від спільних супутникових ресурсів. Цей пункт також вказує на збільшення загрози в космосі з боку Китаю та Росії, які досягли значних успіхів у вдосконаленні протисупутникової зброї.

 

 

Be the first to comment on "Столтенберг: НАТО розпочне реалізацію власної космічної політики"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**