Створено найпотужніший комп’ютер у світі

SummitSummit

IBM оголосила про те, що у співпраці з NVIDIA створила Summit — найпотужніший комп’ютер у світі. Як повідомляє BBC, він може виконувати 200 тис. трильйонів операцій в секунду і за своєю продуктивністю перевищує китайський суперкомп’ютер Sunway Taihu Light.

Читайте також: «МЗС Чехії зламали проросійські хакери»

Summit буде використовуватися, в основному, в наукових дослідженнях в області астрофізики, онкології і системної біології.

Summit складається з 4608 серверів і має понад 10 петабайтів (PB) операційної пам’яті RAM. Його виготовлення коштувало біля 200 мільйонів доларів.

Новий суперкомп’ютер буде встановлено у державній лабораторії Oak Ridge (штат Теннессі). За словами директора установи Томаса Закарії, Summit вже під час монтажу виконував обчислювальні задачі в області генетики.

IBM

IBM

Читайте також: «Хакери атакували комп’ютери передвиборного штабу Трампа — ЗМІ»

«Це можна порівняти з ситуацією, коли під час перегонів у класі «Формула-1» пілот міняє колеса на своєму боліді», — говорить Закарія.

Як зазначає BBC, на даний час Сполучені Штати мають 143 з 500 суперкомп’ютерів. Для порівняння, Китай має в своєму арсеналі 202 такі машини.

Найпотужніший американським суперкомп’ютером дотепер був Titan, який займав п’яте місце у переліку супермашин.

Читайте також: «У світі півмільйона комп’ютерів заражено вірусом, яким Росія атакувала Україну»

«Ми усвідомлюємо, що беремо участь у перегонах. Для нас дуже важливо, хто в них переможе», — зазначив міністр енергетики США Рік Перрі під час церемонії презентації нового суперкомп’ютера.

Суперкомп’ютер Summit

Суперкомп’ютер Summit

Be the first to comment on "Створено найпотужніший комп’ютер у світі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**