Сполучені Штати та Росія мають різні підходи щодо Донбасу, але вестимуть перемовини

Донбас поступово вмираєДонбас поступово вмирає

Незважаючи на те, що США і Росія мають різні концепції закінчення війни на Донбасі, вони мають намір продовжити дискусії з цього питання, — говориться в комюніке, опублікованому у вівторок на сайті посольства США в Росії за підсумками переговорів, які відбулися у понеділок між представниками обох країн.

Читайте також: «Дипломат пояснив, чому Захід не бачить військ РФ на Донбасі»

У понеділок в Белграді пройшла третя зустріч радника президента Росії Владіміра Путіна Владислава Суркова з представником США в справах України Куртом Волкером.

У ході зустрічі було детально обговорено нинішній стан дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення війни на Донбасі, — йдеться в комюніке, прийнятому після переговорів, котрі, як і попередні, відбулися за зачиненими дверима.

У американському комюніке говориться, що «не дивно, що Сполучені Штати та Росія мають різні концепції досягнення миру на Донбасі, але вони все ще мають намір продовжувати працювати над досягненням цієї мети».

Було також наголошено на тому, що завжди існувала «потреба в поєднанні політичних заходів та заходів безпеки, які мають бути вжиті в рамках Мінських угод».

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Читайте також: «Донбас, що згасає»

Завдяки дипломатичним зусиллям у лютому 2015 року було підписано Мінські угоди з планом врегулювання кризи на Донбасі. Проте єдина реальна користь від їх прийняття полягала в тому, що вони дали час Україні на організацію оборони проти російсько-сепаратистських військ, що зупинило їхнє подальше просування на захід.

Цитоване російськими ЗМІ джерело, близьке до переговорів у Белграді, стверджує, що американська сторона запропонувала розширити зону запланованої присутності миротворчої місії ООН на сході України, не обмежуючи її декількома ділянками на лінії поділу між ЗСУ і проросійськими сепаратистами. Американці також хочуть збільшення чисельності місії та надання їй більших повноважень», — зазначає джерело. Це не виключає, що до кінця року відбудеться чергова зустріч Волкера з Сурковим.

У вересні Москва направила Раді Безпеки ООН проект миротворчої місії на Донбасі. Було запропоновано, щоб миротворчі сили захищали міжнародних спостерігачів ОБСЄ по лінії розмежування на Донбасі, яка розділяє території, контрольовані Києвом від тих, що знаходяться в руках сепаратистів та російських окупантів.

«Рускій мір»

«Рускій мір»

Читайте також: «На Донбасі російські окупанти застосували зброю проти мирного населення»

У свою чергу, Київ наполягає на розгортанні місії ООН на всій території, зайнятій сепаратистами разом з ділянками українсько-російського кордону, які на даний час не контролює українська влада.

 

Be the first to comment on "Сполучені Штати та Росія мають різні підходи щодо Донбасу, але вестимуть перемовини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**