Сполучені Штати експортують ожиріння в інші частини світу

Рівень ожиріння в багатих державах є одним з найвищих в світіРівень ожиріння в багатих державах є одним з найвищих в світі

Одним з парадоксів сучасного глобального капіталізму є те, що понад 800 млн людей у світі не мають достатньої кількості їжі, а близько 700 млн (у тому числі 100 млн дітей) страждають на ожиріння. Звичайно, ці чинники не обов’язково прямо пов’язані. Проблема голоду в світі, в основному, спостерігається в країнах, які зазнають шкоди від внутрішніх конфліктів або системної урядової кризи.

Читайте також: «Ердоган поставив США ультиматум»

Епідемія ожиріння продовжує поширюватися передусім у розвинених країнах. Рівень ожиріння в багатих державах, таких, як США, Велика Британія і Канада, є одним з найвищих в світі.

Американський центр контролю за захворюваннями нещодавно заявив, що на ожиріння страждають до 40% американців, в тому числі 20,6% підлітків (у віці 12-19 років). За даними Центру, нині американці важать більше, ніж в 1960 році.

У 1960 році середня вага американця становила 64 кг, проти 88 кг сьогодні. (За цей же період часу середній зріст американців збільшився лише на 2,5 см). Та ж сама  динаміка спостерігається у всьому світі — рівень ожиріння швидко зростає в Європі, Латинській Америці і навіть в Китаї.

Крім того, існує величезна кількість доказів того, що ожиріння спричиняє значні проблеми зі здоров’ям, такі, як діабет, інфаркт та певні види раку. Витрати на охорону здоров’я є вражаючими, За оцінками, лише в Сполучених Штатах вони сягнуть майже 200 млрд доларів. І, враховуючи зростання рівня ожиріння у дітей в усьому світі та майбутні проблеми зі здоров’ям, зазначені витрати, ймовірно, ще зростатимуть.

США

США

Читайте також: «Чого прагнуть ліві рухи в США?»

Причини ожиріння різноманітні та складні. Проте все більше даних свідчать про те, що головною причиною цієї проблеми є збільшення популярності напівфабрикатів та малорухомий спосіб життя. Іншим важливим фактором у країнах, що розвиваються, є швидка урбанізація та бажання імітувати західний спосіб життя.

Треба визнати, що після підписання Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА) від 1993 року на американському континенті різко збільшилося поширення ожиріння серед дорослих. Хоча існує багато різних причин, важливими чинниками є прямі інвестиції в переробну харчову промисловість після підписання НАФТА та значне збільшення обсягу реклами.

У Мексиці споживання солодких напоїв в 1993-2014 роках збільшилося майже втричі. Попит трохи знизився після того, як на солодкі напої було запроваджено додатковий податок. Інший партнер NAFTA Канада також стикається з проблемою ожиріння, частково через те, що імпорт з США призвів до значного падіння цін на фруктозу.

При цьому національні регулюючі органи не поспішають протидіяти таким тенденціям. Урядові кампанії боротьби з ожирінням зосереджуються лише на механічному регулюванні споживання калорій, незалежно від того, що різні продукти харчування мають дуже різний вплив на апетит.

Рекомендації стосовно харчування постійно змінюються

Рекомендації стосовно харчування постійно змінюються

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Скептики стверджують, що рекомендації стосовно харчування постійно змінюються — те, що колись сприймалося як сумнівній делікатес, потім почало вважатися дуже цінним продуктом харчування, і навпаки.

Be the first to comment on "Сполучені Штати експортують ожиріння в інші частини світу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**