Споживання креветок впливає на кліматичні зміни

Ще ніколи океанічні риболовецькі флоти не виловлювали так багато креветок та омарівЩе ніколи океанічні риболовецькі флоти не виловлювали так багато креветок та омарів

Ще ніколи океанічні риболовецькі флоти не виловлювали так багато креветок та омарів, як нині. Згідно з розрахунками дослідників, це є однією з найголовніших причин величезного збільшення кількості вуглекислого газу, що викидається в атмосферу риболовецькими судами, — повідомляє sciencemag.org.

Читайте також: «Через глобальне потепління на 25% поверхні планети може розпочатися постійна посуха»

З 1990 по 2011 рік такі викиди зросли на 28%. Відповідно до доповіді, опублікованій в Nature Climate Change, ситуація, що склалася поки що не зазнає змін на краще, незважаючи на те, що корабельні двигуни стали більш економними. Причиною є набагато більш інтенсивний вилов морепродуктів, головним чином креветок та омарів.

Наслідки кліматичних змін

Наслідки кліматичних змін

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

Це пов’язано з тою самою технікою вилову та риболовецьким спорядженням. Коли судно тягне важкі сітки для вилову креветок або розставляє пастки на омарів, а потім повертається до них, воно споживає багато пального і також виділяє багато вуглекислого газу.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

Згідно з розрахунками, половина цих молюсків відповідає за 22% викидів СО2, хоча креветки та омари складають лише 6% світових уловів.

Наслідки урагану в Австралії

Наслідки урагану в Австралії

Be the first to comment on "Споживання креветок впливає на кліматичні зміни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**