Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін

Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах ЄвропиСпека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи

Як заявили вчені, червнева спека, яку відчули мешканці більшості європейських країн стала більш інтенсивною через зміни клімату.

Читайте також: «Геополітичний розподіл Європи на Північну та Південну зберігатиметься і надалі»

Лісові пожежі в Португалії вже забрали життя десятків людей, у той час як у Франції, Швейцарії та Нідерландах були вжито надзвичайних заходів.

У Великій Британії червень став найгарячішим місяцем від 1976 року.

Як стверджують дослідники, спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи.

Протягом червня середня місячна температура біля 3ᵒ С вище норми була зареєстрована в західній частині континенту. Франція пережила найгарячішу червневу ніч у нинішньому столітті, а середня температура по країні становила 26.4ᵒ С.

У той же день в британському Хітроу термометр показував 34,5ᵒ С. Цей день став найбільш спекотним у червні за останні 40 років.

У Нідерландах один з червневих днів також має офіційно стати найгарячішим в історії цієї країни, в той час, як в Швейцарії — другим найтеплішим з 1864 року.

Нещодавно дослідники з World Weather Attribution провели мульті-аналіз для оцінки ролі потепління, пов’язаного з діяльністю людини при цих рекордних температурах.

«Ми моделюємо погоду в умовах сучасного клімату, потім ми моделюємо погоду без антропогенних змін клімату, а згодом порівнюємо ці два показника, що дає нам коефіцієнт ризику», — говорить доктор Фрідерік Отто з Оксфордського університету, один з авторів дослідження, повідомляє BBC News.

«Ми одержали дуже сильний сигнал», — говорить він. Цей сигнал, на думку дослідника, показує, що хвилі спеки в Іспанії та Португалії стали частішими щонайменше в 10 разів.

Пожежі призвели до загибелі 64 людей у ​​Португалії, тоді як в Іспанії вони змусили до евакуації  з місць відпочинку та квартир приблизно 1500 людей.

У Центральній Англії, Франції, Швейцарії та Нідерландах інтенсивність та частота такого екстремального тепла була в чотири рази більша через зміни клімату, — говориться в дослідженні.

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

«Ми виявили чіткі та міцні зв’язки між рекордним теплом цього місяця та змінами клімату, спричиненими людиною», — сказав Герт Ян ван Ольденборг, старший науковий співробітник Королівського метеорологічного інституту в Нідерландах.

«Температурні рекорди в різних регіонах Європи демонструють чітку тенденцію до потепління, яке відбувається навіть швидше, ніж у кліматичних моделях, які імітують наслідки спалювання викопного палива, а також зміни сонячної активності», — додав Ольденборг.

Вчені визнають, що їхні дослідження про результати впливу, пов’язаного з потеплінням, є в якомусь роді консервативними. Відповідно до отриманих даних, в таких країнах, як Іспанія, Португалія та Франція зміни клімату можуть у 40 разів збільшити вірогідність настання екстремального тепла.

Вчені вважають, що шанси на появу екстремального тепла стають набагато більшими, якщо не вжити негайних заходів для скорочення викидів вуглецю.

«Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі. Сьогодні ми можемо очікувати, що така величезна спека, яку ми бачили в червні буде повторюватися приблизно кожні 10-30 років в залежності від країни. До середини століття такий тип екстремальної спеки в червні стане нормою в Західній Європі, якщо ми не вживемо негайних заходів для скорочення викидів парникових газів», — сказав Роберт Ваутар, дослідник лабораторії клімату та екологічних наук (LSCE), який також був залучений до дослідження.

Кліматологи закликають лідерів європейських країн співпрацювати з науковцями та експертами з питань охорони здоров’я для розробки програм, спрямованих на протидію потеплінню. Хоча, як правило, вчені чекають на оприлюднення своїх публікацій і досліджень, цитовані вище науковці не стали цього робити, оскільки вважають, що не можна втрачати час, бо необхідно якнайшвидше вживати заходів, спрямованих на протидію глобальному потеплінню.

Необхідно якнайшвидше вживати заходів, спрямованих на протидію глобальному потеплінню

Необхідно якнайшвидше вживати заходів, спрямованих на протидію глобальному потеплінню

«Проблема ще в тому, що коли трапляються надзвичайні події, завжди запитують: «Яку роль відіграють зміни клімату?». І часто заяви з цього приводу роблять політики або якісь політизовані громадські активісти, чиї коментарі не спираються на наукові дані, — говорить д-р Отто. — Наша ж мета полягає в роз’ясненні ролі кліматичних змін».

Читайте також: «Економічно Західна та Східна Європа повільно наближаються одна до одної»

Be the first to comment on "Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**