Солтенберг: Зв’язки між НАТО та Росією найскладніші з часів «холодної війни»

Єнс СтолтенбергЄнс Столтенберг

Зв’язки між НАТО та Росією перебувають в найбільш складній фазі після «холодної війни», заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, звинувативши Росію в агресивних діях проти України.

Читайте також: «Всесвітній конгрес українців стурбований заявами президента ПАРЄ про діалог з РФ»

Єнс Столтенберг зазначив, що відносини між Вашингтоном та Москвою досягли найнижчої точки, а російська «дестабілізація» Східної України зруйнувала надії на дипломатичне перезавантаження.

«Я думаю, що правильно сказати, що відносини НАТО з Росією складніші, ніж це було в будь-який час після закінчення «холодної війни», — заявив Столтенберг у четвер, повідомляє CNN.

«Наприкінці холодної війни ми сподівалися на розвиток тісного партнерства з Росією. Але після незаконної анексії Криму в 2014 році та продовження російської дестабілізації Східної України, відносини між НАТО та Росією значно погіршилися», — сказав він.

Столтенберг зазначив, що НАТО прагне уникнути подальшого збільшення напруженості та застосовує двосторонній підхід для «стримування та діалогу».

«Доки ми сильні, доти ми будемо передбачуваними, ми також можемо взяти участь у політичному діалозі з Росією, щоб уникнути ескалації та нової «холодної війни», — сказав він.

Зауваження Столтенберга прозвучало в той час, коли Трамп звинуватив американський Конгрес за «небезпечно низькі» відносини з Росією.

Конгрес США

Конгрес США

У середу Дональд Трамп підписав закон, прийнятий переважною більшістю в Палаті представників та Сенаті, який накладає нові санкції на Росію, Іран і Північну Корею та обмежує їх здатність відкинути вже існуючі каральні заходи. Хоча Президент і підписав закон, але при цьому попередив, що вважає його шкідливим. За оцінкою Трампа, даний закон втручається в «повноваження виконавчої влади, які стосуються можливості вести переговори». «Обмежуючи гнучкість виконавчої влади, цей закон ускладнює Сполученим Штатам укладання угод, сприятливих для американського народу і може призвести до значного зближення Китаю, Росії та Північної Кореї», — сказав він в своїй заяві. Очевидно, що така заява покликана зберегти для Президента США поле для маневру в стосунках з російським керівництвом.

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

Республіканський сенатор Боб Коркер, голова комітету з питань зовнішніх зв’язків, поклав провину за погіршення американо-російських відносин виключно на Владіміра Путіна.

«Я знаю, що відчувається деяке розчарування. Я розумію це», — сказав Коркер, говорячи про реакцію Трампа на законопроект про санкції. «Ми робили це в національних інтересах країни. Виключно Путін своїми діями повернув ці відносини до рівня, який ми не бачили з 1991 року».

Це, за словами Коркера, реакція на «образу американського народу» через втручання в минулорічні президентські вибори.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Тим часом Європейська комісія задоволена тим, що в остаточній редакції американського закону про посилення санкції проти Росії послаблено критерії, згідно з якими енергетичний проект за участю Росії може підпасти під санкції. Це означає, що може постраждати менше європейських компаній. Тим часом, як випливає з аналізу Reuters, нові санкції ускладнять для Росії побудову двох газопроводів до Європи, але не зупинять даних проектів. Через санкції Москва, ймовірно, буде змушена витратити більше коштів на реалізацію своїх енергетичних проектів.

Минулого тижня портал Euractiv опублікував складений Європейською комісією список проектів, які можуть постраждати через нові санкції. Серед них є побудований кілька років тому газопровід Nord Stream (в ньому задіяні німецькі, французькі та голландські фірми), новий західноєвропейсько-російський проект Nord Stream 2, газове родовище Зохр в Єгипті, розширення терміналу зрідженого газу на Сахаліні, газопровід по дну Чорного моря, так званий Blue Stream та план побудови СПГ-терміналу на Балтійському морі в Фінській затоці.

Читайте також: «ВРУ просить американський Конгрес зробити Україну основним союзником поза НАТО»

Be the first to comment on "Солтенберг: Зв’язки між НАТО та Росією найскладніші з часів «холодної війни»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**