Словаччина масово працевлаштовує українських лікарів

ЛікаріЛікарі

Медичні заклади Словаччини відчувають велику потребу у висококваліфікованих кадрах, а заповнюють цю нішу лікарі та медсестри з України.

Читайте також: «Словаччина звинуватила ЄС у недостатній підтримці України»

Як пише словацьке видання  Košice Dnes, ситуація на медичному ринку праці у наших сусідів є дуже важкою. Більшість словацьких медичних працівників виїхали на роботу в Німеччину, заповнивши ту нішу, яка, в свою чергу,  утворилася через від’їзд значної кількості німецьких спеціалістів на роботу в США. Словаччина виявилася не готовою до такого дефіциту робочих кадрів. Замістити їх на словацькому ринку праці ніким, тому медзаклади дедалі частіше беруть на роботу представників з-за меж Євросоюзу, в першу чергу — з України.

Щоправда, за словами Томаша Краля, прес-секретаря мережі словацьких лікарень «Світ здоров’я», де працюють десятки зарубіжних спеціалістів,  далеко не всі українські медики є конкурентоспроможними:

«З початку цього року кожен український лікар повинен скласти диференціальні іспити. І, як виявилося, багато українців їх просто не проходять. І це при тому, що словацькі критерії навіть дещо нижчі, аніж в інших країнах Європейського Союзу», — каже Томаш Краль.

Та все ж в більшості лікарень спеціалістами із України задоволені як керівництво закладів, так  і пацієнти.

Словаччина

Словаччина

Читайте також: «Українці в Словаччині»

«Нині українські лікарі на словацькому ринку праці — це перспективна та кваліфікована робоча сила. І в жодному разі не загроза, а навпаки — для багатьох медичних закладів просто нагальна необхідність, — резюмує Томаш Краль. Університетський госпіталь Луї Пастера (UNLP) в місті Кошице також готовий прийняти на роботу іноземців.

«Досвід співробітників з-за кордону  у нас хороший. Деякі з них працюють в нашій лікарні вже більше десяти років. Конкретно з України в нас працює два лікаря, один з яких, за сумісництвом, ще й підробляє в університеті.  Цьогоріч до нас надійшло ще три заяви від лікарів з України», —  повідомила прес-секретар UNLP Іванна Сташкова.

За повідомленням словацьких ЗМІ, найбільша перепона, з якою стикаються спеціалісти з України — отримання дозволу на роботу в Словаччині. Натомість проблема подолання мовного бар’єру та вивчення словацької мови є незначною.

Основною причиною виїзду медичних кадрів з України є безперспективність та низька зарплата лікаря в нашій державі. У Словаччині наші  земляки отримують втричі більші гроші, аніж вдома.

Читайте також: «Польща і Словаччина виступили проти проекту газопроводу «Північний потік-2»

Братислава

Братислава

 

 

 

 

Be the first to comment on "Словаччина масово працевлаштовує українських лікарів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**