Словацький політик: Мальта продала лівійцям 88 тис. шенгенських віз

Браніслав ШкріпекБраніслав Шкріпек

Словацький євродепутат Браніслав Шкріпек заявив, що в 2013-2014 рр. Мальта продала 88 тис. шенгенських віз у Лівії.

Читайте також: «У Словаччині проросійський депутат пройде примусову психіатричну експертизу»

Від 2016 року Шкріпек очолює Європейський християнсько-політичний рух (EPCM) Європейської політичної партії (створеної у 2002 році), яка об’єднує євроскептичні та християнсько-консервативні групи.

Шкріпек стверджує, що за скандалом стоїть Невілл Гафа, керівник одного з департаментів в мальтійському Міністерстві охорони здоров’я та радник прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

Словацький євродепутат нагадав, що два роки тому цю оборудку виявив мальтійський консервативний політик Іван Греч Мінтофф, голова партії Alleanza Bidla, яка є частиною ECPM.

Шенгенська віза

Шенгенська віза

Читайте також: «Словаччина звинуватила ЄС у недостатній підтримці України»

Мінтофф працював з біженцями, які звернули його увагу на торгівлю візами. Вони стверджували, що Шенгенську візу можна придбати за більшу, ніж стандартна плату без надання необхідних документів.

Шкріпек вважає, що уряд Мальти та поліція на острові намагаються зам’яти цю справу.

Минулого понеділка справа дійшла до мальтійського суду. Шкріпек підкреслює побоювання Мінтоффа, що шенгенські візи могли потрапити до рук терористів, які за їхньою допомогою в’їжджали на територію ЄС для створення там терористичних осередків.

Шкріпек закликав Європейську комісію терміново розслідувати це питання і вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки в Європі.

Мальта

Мальта

Читайте також: «Угорщина і Словаччина оскаржили квоти на мігрантів в Європейському суді»

Словацький депутат зазначив, що практика торгівлі шенгенськими візами може бути однією з причин вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галізії, яка в низці статей описувала корупцію в консульстві Мальти в Алжирі, включаючи продаж шенгенських віз особам, які не відповідали критеріям, необхідним для їх отримання.

Be the first to comment on "Словацький політик: Мальта продала лівійцям 88 тис. шенгенських віз"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**