Сирія перебуває за крок від війни усіх з усіма

ТанкТанк

У Сирії американці розбили росіян, Ізраїль розбомбив іранців, а Туреччина погрожує США.

Читайте також: «The Jerusalem Post: Розпочалася відкрита війна з Іраном»

«Ми повинні сказати своїм союзникам: не стійте між нами і терористами, тому що в такому разі ми не відповідатимемо за наслідки», — сказав президент Туреччини Реджеп Ердоган, маючи на увазі американців. Проте тепер будь-яка держава, що діє в зануреній в хаос Сирії, може це повторити на адресу своїх союзників і ворогів.

За даними ради ООН з прав людини, нинішній етап війни є найбільш жорстоким відтоді, як внутрішній конфлікт перетворився на збройний в 2012 році. Тільки у перший тиждень лютого в повітряних атаках загинули понад 1000 мирних жителів країни — найбільше у провінції Ідліб, за яку точаться бої між опозиційними загонами та військами президента Асада, які підтримує російська авіація.

Нині справа рухається до конфронтації між усіма країнами, що беруть участь у сирійській війні. Першою воєнні дії проти своїх союзників розпочала Туреччина, атакувавши в другій половині січня курдський анклав, розташований навколо міста Афрін. Сирійські курди є союзниками США, тому слова Ердогана були адресовані Вашингтону.

Читайте також: «Кремль звинувачує США в причетності до нападу на військову базу Хмеймім в Сирії»

Військовий конфлікт в Сирії розпочався у 2011 році Військовий конфлікт в Сирії розпочався у 2011 році

Військовий конфлікт в Сирії розпочався у 2011 році

Але США не мають наміру залишати курдів, хоча не підтримують їх військово в Афріні. Американці заблокували туркам шлях до другого анклаву навколо міста Манібідж. Турки вже давно б його атакувати, але їх зупиняє те, що разом з курдами там розташовані американські війська.

Під час жорстких боїв за Афрін, під час яких турецька армія втратила гелікоптер, ізраїльська авіація раптово завдала ударів по території Сирії. Командування ЦАХАЛу повідомило, що над територією Ізраїлю був збитий іранський дрон, і тому ізраїльські ВПС атакували сирійські місцевості, в яких знаходиться штаб іранських військ у Сирії (втративши один літак). Захід увесь час підозрює, що Тегеран намагається створити «наземний коридор» через сирійську територію для постачання озброєння союзній ліванській «Хезболлі».

Нещодавно трапилося безпосереднє зіткнення двох найбільших країн, що беруть участь у сирійській війні з різних боків: Росії та США. У східній частині країни урядові війська атакували курдів, використовуючи плацдарм над Євфратом в районі Дейр-ель-Зор (захоплений в грудні минулого року російськими найманцями з фірми Вагнера). Курдський полководець Хасан зв’язався з російським офіцером-зв’язківцем у Даджр-аз-Заурі.

Зруйнована Сирія

Зруйнована Сирія

«Росіяни відповіли, що їх там немає, — заявив міністр оборони США Джеймс Маттіс. — Протягом наступних півгодини американці за допомогою артилерії та авіації розбили атакуючий підрозділ. Як з’ясувалося через п’ять днів — це були російські найманці Вагнера. Відповідно до фрагментарної інформації з Сирії, було знищено від 25 до 644 росіян.

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

«Це був розгром», — заявив офіцер ФСБ та терорист Ігор Стрєлков-Гіркін, припускаючи, що також постраждав спецпідрозділ російської регулярної армії (спецназ ГРУ).

 

Be the first to comment on "Сирія перебуває за крок від війни усіх з усіма"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**