Сербія хоче гарантій вступу до ЄС

Александар ВучічАлександар Вучіч

Президент Сербії Александар Вучіч буде прагнути до того, щоби частиною будь-якого порозуміння з Косово були гарантії для його країни, що в 2025 році вона вступить до Європейського Союзу. Про це він говорив в інтерв’ю у четвер.

Читайте також: «У Сербії арештовано організатора виїзду найманців на Донбас»

«Якщо ми коли-небудь досягнемо згоди з Косово, Сербії доведеться отримати чіткі гарантії того, що вона стане країною-членом Європейського Союзу в 2025 році», — сказав Вучіч у бесіді з агентством Reuters.

Сербія та її колишня провінція Косово в 2013 році зобов’язалися розпочати під контролем ЄС діалог, спрямований на поліпшення відносин і вирішення всі спірних питань між ними, але дотепер відчутного прогресу в переговорах так і не було досягнуто.

Минулої п’ятниці Вучіч і президент Косово Хашим Тачі несподівано скасували прямі переговори в Брюсселі, в ході яких, як очікувалося, вони вперше мали обговорити майбутню зміну кордонів. Згідно з пропозиціями, які висунули Белград та Приштина, Сербія перебере на себе контроль над північною частиною Косово, населеною переважно сербами, а до Косово увійдуть деякі райони на півдні Сербії, населені албанцями.

Белград

Белград

Читайте також: «Сербія погрожує застосувати війська для захисту сербів в Косово»

«Іноді я усміхаюсь, коли чую, як люди спрощують речі та говорять, що угода про обмін, це «я дам вам три села, а замість цього отримаю шість». Якщо ми колись досягнемо згоди з Приштиною, вона повинна бути цілісною, включати в себе не тільки відносини між нами та албанцями в Косово, але й завершення нашого шляху до ЄС та подальший економічний розвиток», — вважає сербський президент.

Сербія втратила суверенітет над Косово в 1999 році в результаті авіанальотів НАТО, спрямованих на припинення вбивств сербськими збройними силами албанців і витіснення їх під час повстання, яке тривало два роки. Косово оголосило незалежність у 2008 році й було визнане більш ніж 110 країнами, але серед тих, хто його не визнає, крім Сербії, Росія та п’ять країн Європейського Союзу.

Читайте також: «Президент Хашим Тачі відкинув пропозицію сербів про поділ Косово на дві частини»

Більшість сербів сприймають Косово як колиску їхньої державності, а сербська конституція проголошує Косово невід’ємною частиною країни.

 

Be the first to comment on "Сербія хоче гарантій вступу до ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*