Сенатор і один із найбагатших росіян затриманий у Франції

Сулейман КерімовСулейман Керімов

Сулейман Керімов — член верхньої палати російського парламенту — був затриманий французькою поліцією у Ніцці. Це сталося в понеділок. Сенатори Ради Федерації говорять про «провокацію». МЗС у Москві нагадав французькій стороні, що Керімов має дипломатичний паспорт.

Читайте також: «Недоторкана суддівська мафія береться за зброю»

Російське агентство TASS повідомило про арешт, посилаючись на своє джерело в російському посольстві в Парижі.

Прес-аташе Посольства Росії у Франції Анна Слишкова повідомила російським ЗМІ, що Керімов був затриманий в ніч на понеділок в аеропорту Ніцци після прибуття з Москви. «Ми дізналися про це вчора, і відразу після отримання інформації працівнику нашої канцелярії в Марселі вдалося зустрітися з ним», — додала вона. Зустріч відбулася у поліцейському відділку в Ніцці вночі з понеділка по вівторок.

«Ми постійно контактуємо, і ведемо перемовини про його негайне звільнення», — сказала вона.

Як повідомив російський портал РБК, Міністерство закордонних справ РФ нагадало французькій стороні, що сенатор має дипломатичний паспорт.

«Керімов користується імунітетом і не може бути затриманий на території іншої держави», — сказав представник Міністерства закордонних справ РФ.

Ніцца

Ніцца

Голова Комітету закордонних справ Ради Федерації Константін Косачов сказав TASS, що вживаються усі необхідні кроки для звільнення сенатора. «Я контактую з Міністерством закордонних справ Росії. Усі необхідні кроки вживаються на дипломатичному і консульському рівні як у Парижі, так і в Москві», — сказав Косачов.

Читайте також: «Екс-прокурор Одеської області: «Мафія — це Труханов»

За даними російського агентства РІА «Новості», яке посилається на французькі джерела, причиною затримання сенатора може бути ухилення від сплати податків.

«Керімов був заарештований у зв’язку зі справою щодо податкового шахрайства», — заявив один з французьких прокурорів, якого цитує агентство Reuters.

Раніше заступник голови комісії з оборони і безпеки в Раді Федерації Франц Клінцевич сказав, що «якщо інформація про затримання фактично підтвердиться, цей інцидент можна розглядати як провокацію». Він зазначив, що Керімов є «поважною людиною, а для його затримання необхідні дуже вагомі докази».

Керімов — сенатор з Дагестану. Він бере активну участь у підприємницькій діяльності, керує інвестиційним холдингом «Нєфть Москва». За даними Forbs, Керімов займає 21-ше місце в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії. Його частка оцінюється в 6,3 мільярда доларів, повідомляє Reuters.

Французька поліція

Французька поліція

Читайте також: «Російська мафія здійснила кібер-атаки у Швеції»

Навесні французька щоденна газета Nice Matin повідомила, що на віллі Hier, яка належить Керімову, було проведено обшук; поліція веде розслідування через купівлю за зниженою ціною нерухомості на Лазурному березі. Співробітник бізнесмена тоді заперечив, що Керімов володіє будь-яким майном за кордоном.

Be the first to comment on "Сенатор і один із найбагатших росіян затриманий у Франції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**