Саудівська Аравія вислала канадського посла

Ер-РіядЕр-Ріяд

Саудівська Аравія прийняла рішення вислати посла Канади в Ер-Ріяді та призупинити всі нові торгові та інвестиційні угоди з цією країною. Причиною стало наполягання канадців, щоб саудійці звільнили двох заарештованих правозахисників.

Читайте також: «Саудівська Аравія підписала з Ватиканом угоду про будівництво церков»

Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії повідомило про своє рішення в серії твітів в ніч з неділі на понеділок. Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії звинуватило Канаду в «явному та грубому втручанні» у внутрішні справи країни.

«Позиція Канади є серйозним і неприйнятним порушенням правил і процедур Королівства. Крім того, канадці ставлять під сумнів королівського правосуддя і порушують принцип суверенітету», — повідомило у твіті саудівське МЗС.

Читайте також: «Ірак, Іран і Саудівська Аравія знизили ціни на нафту»

Денніс Горак

Денніс Горак

«Королівство Саудівська Аравія розглядає канадську позицію як атаку і вимагає стримування тих, хто намагається порушити суверенітет держави», — йдеться в повідомленні. Крім того, Міністерство повідомляє, що замороженню підлягають всі нові торговельні угоди та інвестиції між двома країнами.

Саудівська Аравія також викликала на консультації свого посла в Оттаві і дала канадському дипломату Деннісу Гораку 24 години на залишення країни. «Ми визнаємо посла Канади в Саудівській Аравії персоною нон-грата і наказуємо йому виїхати протягом 24 годин», — пише Міністерство закордонних справ.

Читайте також: «Спадкоємець трону Саудівської Аравії: Аятолла Хаменеї — це новий Гітлер»

Причиною рішучих дій Саудівської Аравії є висловлене недавно Міністерством закордонних справ Канади і посольством країни в Ер-Ріяді «серйозне занепокоєння» після хвилі арештів активістів, які виступають на захист громадських прав і прав жінок. Канадські дипломати закликали саудівську владу негайно звільнити їх.

Канада

Канада

Be the first to comment on "Саудівська Аравія вислала канадського посла"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**