Русофільський рух планує змінити геополітичний вектор Болгарії

СофіяСофія

«Болгарія повинна стати країною, яка будує своє майбутнє разом з Росією. Росія сильніша за нас, і ми усвідомлюємо, що без неї ми не виживемо», — вважає лідер Русофільського руху в Софії. Згідно з документом, опублікованим болгарською прокуратурою, Ніколай Малінов проводив шпигунську діяльність на користь Кремля.

Читайте також: «Шпигунський скандал в Болгарії: Росіяни знали, що обговорюють європейські політики»

Малінов був затриманий у понеділок і звільнений пізніше під заставу 50 000 левів (біля 25 000 євро).

Документ, опублікований прокуратурою, — це звіт, написаний російською мовою про діяльність та цілі Русофільського руху, автором якого є лідер руху Малінов. Про це пишуть болгарські газети.

«Наша основна мета — геополітична орієнтація Болгарії на основі православ’я, слов’янської культури та традицій, які незмінно пов’язують нас з Росією», і для цього потрібна «серйозна підтримка» з її боку у формі присутності в ключових економічних галузях», — наголошує Малінов.

Читайте також: «Україна, Румунія і Болгарія можуть створити спільну військову бригаду – Порошенко»

TV7

TV7

Щоб розширити вплив Росії та звільнити Болгарію від сфери західного та американського впливу, Малінов пропонує створити політичну партію. На його думку, дуже важливу роль повинні відігравати ЗМІ, в тому числі телеканал та Інтернет-портали з проросійською орієнтацією.

Текст містить аналіз геополітичної орієнтації Болгарії, охарактеризованої як проамериканська, а також діяльності Русофільського руху та пропозиції щодо створення надійних джерел фінансування його діяльності за рахунок придбання активів у Болгарії. Ключовою задачею Малінов вважає придбання росіянами болгарського оператора мобільної мережі Vivacom, двох великих заводів, які виготовляють зброю, та двох телеканалів — нині неіснуючих TV7 та BTV — і надання їм проросійської орієнтації.

За пропозицією Малінова активи на суму біля 500 мільйонів євро повинен був забезпечити Цвєтан Васильєв (наразі проживає в Сербії), власник комерційного банку KTB, який банкрутів у 2014 році та російський олігарх та Константін Малофеєв, засновник організації «Двоголовий орел», яка має на меті розширення російського впливу.

Ніколай Малінов

Ніколай Малінов

У прес-релізі, опублікованому разом із доповіддю, прокуратура заявила, що публікує матеріали «для інформування громадян Болгарії про діяльність правоохоронних органів».

Читайте також: «Угорщина відкрила російським шпигунам двері в ЄС»

На опублікування звіту відреагувало Міністерство закордонних справ Росії. Прес-секретар міністерства Марія Захарова висловила сподівання, що Болгарія «утримається від дій, які можуть поставити під сумнів позитивну динаміку у двосторонніх відносинах».

 

Be the first to comment on "Русофільський рух планує змінити геополітичний вектор Болгарії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**