Румунія потрапила у рецесію. Кінець економічного дива

«Rzeczpospolita»«Rzeczpospolita»

Курс румунського лея, який демонструє історичні мінімуми щодо євро, продовжує швидко послаблюватись. Це, між іншим, є ефектом несподіваного введення податку на банківські активи, — пише польське видання «Rzeczpospolita».

Читайте також: «Болгарія та Румунія відзначають десятиліття перебування в Європейському Союзі»

Сьогодні євро коштував трохи більше 4,76 лея, порівняно з 4,68 лея в середині місяця. Хоча це означає, що лей втратив від початку року лише 2,3% щодо євро, його ослаблення справляє враження на тлі стабільності, яка відзначалася в останні роки. Протягом 2018 року курс євро щодо лея рухався у вузькому діапазоні 4,62-4,68, хоча інші валюти країн Центральної та Східної Європи послаблювалися.

Безпосередньою причиною падіння курсу лея аналітики вважають раптове введення банківського податку, що привернуло увагу інвесторів до зростаючого дисбалансу в місцевій економіці, включно з так званим подвійним дефіцитом або наявності негативного балансу і в поточних оборотах, і в державних фінансах.

Мапа Румунії

Мапа Румунії

Читайте також: «Світлана Скорик: «В Румунії дуже мало емігрантів з України…»

Румунія належить до найбільш швидкозростаючих економік Європи, в тому числі завдяки послабленню фіскальної та монетарної політики в останні роки. З початку 2016 року зростання ВВП цієї країни постійно перевищувало 4% на рік, а в деяких кварталах року і 6%.

Швидке зростання споживання та імпорту призвело до погіршення торговельного балансу та, як наслідок, балансу поточних операцій, що є широким показником залежності економіки від іноземного капіталу. На даний час Румунія має дефіцит у 4,6% ВВП, в той час коли на початку 2015 року вона мала невеликий надлишок, — читаємо в «Rzeczpospolita».

Читайте також: «Українці в Румунії»

Водночас м’яка фіскальна політика призвела до погіршення показників державних фінансів Румунії. Дефіцит бюджету у попередньому році, ймовірно, перевищив ліміт ЄС на 3%.

Бухарест

Бухарест

 

Be the first to comment on "Румунія потрапила у рецесію. Кінець економічного дива"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**