Росія формує армію на Далекому Сході

Російські військові літакиРосійські військові літаки

Росія планує об’єднати військово-морську та протиповітряну оборонну свого Тихоокеанського флоту і створити армію, головний штаб якої буде розташовуватися на Камчатці, повідомляє газета «Ізвєстія», з посиланням на джерело в Міністерстві оборони РФ.

Читайте також: «Гей-Росія…»

Створення нової армії розпочнеться в 2018 році. Нове формування складатиметься щонайменше з двох дивізій — авіації та протиповітряних сил оборони. Її завдання полягатиме в тому, щоб контролювати ситуацію в небі над Камчаткою, Чукоткою та Арктичним регіоном. Як зазначають «Ізвєстія», зона відповідальності майбутньої армії простягатиметься від Курильських островів до острова Врангеля в Північному Льодовитому океані.

Газета повідомляє, що до нової структури будуть включені авіаційні, ракетні та радіотехнічні підрозділи. Армія буде створена на базі 137-го повітряного полку, а також 53-ї дивізії ППО, які розгорнуто в Єлизові під Петропавловськом-Камчатським.

«Ізвєстія»

«Ізвєстія»

Читайте також: «Гібридні війни гібридної Росії»

«Ізвєстія» нагадують про те, що подібна реорганізація російських збройних сил вже була проведена на Північному флоті, де в 2015 році було створено 45-ту армію, яка складається з авіації та протиповітряних сил оборони.

«Об’єднані під спільним командуванням сили авіації та протиповітряної оборони зможуть швидко контролювати загрози у своїй сфері відповідальності та ефективно протидіяти їм», — підкреслюють «Ізвєстія» та зазначають, що нова армія має завдання «протидіяти несподіваним повітряним атакам».

Читайте також: «Росія хоче заарештувати провідного молдавського політика»

Петропавловськ-Камчатський

Петропавловськ-Камчатський

Військовий експерт Алєксєй Леонков, якого цитує газета, нагадує, що в районі Чукотки Росія межує з Аляскою (морська прикордонна частина Берингова моря – Глобал Аналітик), де розташовані американські військово-морські та повітряні бази. За словами Леонкова, формування нової військової одиниці з боку Росії можна оцінити як асиметричну реакцію на діяльність військової авіації США.

2 Comments on "Росія формує армію на Далекому Сході"

  1. Українець | 19/12/2017 at 11:33 | Ответить

    А толку, якщо Китай вже на пів Сибіру хазяйнує!

  2. Логічно, бо питання відновлення суверинітету КНР на територіях південніше Станового хребта (Амурська та Читинська обл., Приморський і Хабаровський краї) вже практично вирішене, і Московії нема сенсу там утримувати війська.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**