Росія: У витоку рутенію на Уралі винен космічний супутник

Французький інститут провів дослідження для визначення джерела походження рутенію 106Французький інститут провів дослідження для визначення джерела походження рутенію 106

Росія намагається переконати світ, що у витоку рутенію на Уралі винен космічний супутник.

Рутеній 106 міг потрапити в атмосферу із супутника, що вийшов з ладу, а не з заводу «Маяк», який переробляє радіоактивні матеріали. Такі висновки міжурядової комісії в Росії, яка досліджувала питання виявлення радіоактивних речовин поблизу Челябінська на Уралі.

Читайте також: «Медведчук літає в Москву попри заборону – ЗМІ»

«Версія з супутником як джерелом викиду рутенію є пріоритетною», — заявив заступник голови Інституту безпечного розвитку атомної енергії Рафаель Арутюнян на прес-конференції в агентстві ТАСС.

Висновки міжурядової комісії, створеної в листопаді з ініціативи ядерної корпорації «Росатом», були представлені в п’ятницю. У повідомленні сказано, що «дослідження контрольних зразків не виявило присутності рутенію 106».

Комісія дійшла висновку, що завод «Маяк», який переробляє радіоактивні речовини поблизу Челябінська, не виробляє «чистого» рутенію, а співробітники компанії не постраждали через викиди.

«В організмі 250 співробітників «Маяка», опитаних в жовтні та листопаді, не знайшли жодних слідів рутенію 106», — цитує фрагмент інформаційного бюлетеня портал newsru.com.

У документі зазначено, що джерелом виділення рутенію може бути спалений в атмосфері космічний супутник або його фрагмент, в якому були високоактивні ізотопи. На думку російських вчених, цю тезу має підтвердити той факт, що між Уралом та Східною Європою не було виявлено підвищеного рівня опромінення.

«Росатом»

«Росатом»

На думку експертів у Москві, у випадку з супутником особливу увагу слід приділити твердженню «можливо» у висновках міжвідомчої комісії. «Ані росіяни, ані, наскільки я знаю, американці не запускали супутник з рутенієм 106 на борту. Якщо рутеній використовувався для створення якогось пристрою, то про це було б відомо заздалегідь. Я думаю, що слово «може» у висновках комісії є ключовим», — зазначив керівник Інституту космічної політики Іван Моісієв, якого цитує РІА «Новості».

Читайте також: «В Росії нещодавно трапився дуже серйозний витік радіоактивних речовин»

У листопаді Федеральна служба Росії з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища (Росгідромет) підтвердила, що наприкінці вересня стався радіоактивний викид поблизу Челябінська на Уралі.

У селі Аргаяш Челябінської області в період з 25 вересня по 1 жовтня було відзначено «надзвичайно високе» забруднення ізотопом рутенію 106, що більш ніж в 986 раз перевищив норму.

Рутеній 106 — це радіоактивний ізотоп, який є продуктом ядерного поділу в ядерних реакторах. Цей ізотоп не зустрічається в природі.

IRSN

IRSN

Радіоактивна хмара над Європою наприкінці вересня, скоріше за все, свідчить про аварію на атомній станції в Росії чи Казахстані, — повідомив французький національний інститут радіаційної безпеки IRSN, який зафіксував в атмосфері високий рівень рутенію 106. ISRN припустив, що місце викиду розташоване між Уралом та Волгою.

Завод «Маяк» — один з головних центрів переробки радіоактивних матеріалів в Росії, розташований поблизу села Аргаяш.

Читайте також: «До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі»

У п’ятницю російські ЗМІ повідомили, що уряд РФ планує створити ще одну міжвідомчу комісію для пояснення ситуації щодо викиду рутенію.

Be the first to comment on "Росія: У витоку рутенію на Уралі винен космічний супутник"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**