Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»

Мапа ЛитвиМапа Литви

«Росія розгортає в Калінінградській області ракети, здатні переносити ядерні заряди», — заявила вчора президент Литви. Міністр оборони цієї країни повідомляє, що росіяни мають намір залишити їх там назавжди.

Читайте також: «Приклад для України: Литва відмовляється від залізничного сполучення з РФ»

«Росіяни починають розгортати ракети «Іскандер» в Калінінградській області, — заявила президент Даля Грібаускайте під час прес-конференції. — Це означає не тільки загрозу для Литви, але і для половини Європи». Про це вона сказала в м. Рукла, де взяла участь у відзначенні першої річниці розгортання багатонаціонального батальйону НАТО в Литві.

Вільнюс

Вільнюс

Міністр оборони країни Раймундас Каробліс заявив, що раніше Росія привозила ракети для маневрів, але на цей раз ситуація інша. «Це постійне розміщення разом з усією необхідною для цього інфраструктурою», — додав керівник Міністерства оборони Литви.

Читайте також: «Литва продовжує збільшувати армію»

Раніше литовська розвідка повідомила, що розгортання «Іскандерів» в Калінінградському регіоні є потенційною загрозою для Литви, оскільки може завадити діям союзників у регіоні. Однак використання цього комплексу для знищення цілей, розташованих на території Литви, не є необхідним, оскільки Росія теоретично має для цього відповідні сили.

Читайте також: «Литва відкриватиме стартап-візи для українців»

Міністерство оборони Литви

Міністерство оборони Литви

У грудні російська газета «Коммерсант» оголосила, що 152-я ракетна бригада, розміщена в Калінінградській області, була оснащена новими комплексами ракет «Іскандер-М». Газета вже тоді повідомила, що ракети повинні бути введені в експлуатацію на початку 2018 року, а інфраструктура для прийняття ракетного комплексу вже готова.

Be the first to comment on "Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**