Росія розмістила в Білорусі потужну і смертоносну зброю

зброяЗенітно-ракетний комплекс С-300 «Фаворит»

Супутникові знімки підтверджують, що Росія встановила нові ракетні системи C-300 «земля-повітря» на території Білорусі, її найближчого союзника і останнього буфера в Східній Європі. Це ще один знак того, що стратегія зі зміцнення та інтеграції протиповітряної оборони двох країн просувається, як заплановано, навіть з урахуванням недавніх непорозумінь між Москвою і Мінськом.

Читайте також: «Британські ВПС зупинили акт агресії з боку РФ»

Незалежний репортер і колишній аналітик розвідувальної служби Кріс Бігерс в своєму блозі для The National Interest, провів аналіз нових супутникових фотографій, які показують переміщення російської військової техніки на території Білорусі, і зазначив зміни в динаміці відносин двох країн.

Супутникові знімки, деякі з яких з’явилися на сервісі Google Earth минулого тижня, вказують на наявність на білоруській території нових зенітно-ракетних комплексів С-300 «Фаворит» поблизу міст Полоцька і Гродно — недалеко від кордонів Польщі та Литви. Обидва місця, де зафіксовано зброю, є важливими оборонними позиціями, які можуть загрожувати військово-повітряним силам НАТО, якщо справа дійде до бою.

газета

The National Interest

Незважаючи на відносний мир, який встановився після завершення холодної війни, розвиток подій протягом останнього десятиліття говорить про підвищення ймовірності конфлікту.

Після короткої війни Росії з Грузією в 2008 році, Польща і країни Балтії (Естонія, Латвія і Литва) закликали НАТО розробити плани для їх захисту. В опублікованих Wikileaks дипломатичних телеграмах було викладено подробиці.

Читайте також: «Путін постане перед Гаагзьким трибуналом за злочини його поплічників в Україні»

Недавня агресія Росії проти України, з анексією Криму, знову вивела наміри Росії щодо її західного флангу на перший план, не кажучи вже про грандіозні геополітичні амбіції РФ.

Незважаючи на розмови про нову холодну війну, які ведуться в аналітичних центрах Вашингтона, передача нових ракетних систем класу земля-повітря в Білорусь залишається помітною подією для експертів. І хоча Росія обіцяла направити туди ці системи ще роки тому, зростання напруженості між НАТО і РФ, судячи з усього, виявився переломним у питанні поставки. І тепер ці системи оперативно розгорнуті на недавно відновлених об’єктах.

Білорусь

Супутникове фото

С-300 — сконструйовані в кінці 1960-х років мобільні системи ЗРК — були в Росії надійною платформою для захисту союзників і території, яку вона хоче контролювати. Попередні знімки показали розгортання цих систем на ранніх стадіях конфліктів в Грузії і Україні. Зовсім недавно, зі зростанням напруженості в Чорному морі, Росія перекинула принаймні один С-300 на авіабазу «Гвардійське» в центрі Криму. Цей крок дав Москві можливість отримати контроль над об’єктами, які знаходяться ближче до моря, і в більшій мірі чинити тиск на НАТО, погрожуючи йому на безпечній відстані.

Читайте також: «Путін у глухому куті: Москва готується до неприємностей — The Times»
 

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "Росія розмістила в Білорусі потужну і смертоносну зброю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**