Росія приступила до програми «мінімум» в Україні — екс-радник Путіна

index

index

Проект «новоросія», який передбачав захоплення восьми областей півдня і сходу України (Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Дніпропетровської) розглядався Путіним як інструмент, який повинен був перешкодити Києву вийти з орбіти впливу Кремля.

Про це заявив в інтерв’ю економіст, екс-радник Путіна Андрєй Ілларіонов.

«Анексія Криму здавалася Путіну недостатнім інструментом для утримання України в орбіті Кремля. Для цього почалася операція. Не стільки на Донбасі, скільки в (так званій – Глобал Аналітик) «новоросії». Не випадково Путін у своєму виступі в квітні 2014 року, в так званій «новоросійській промові», змалював кордони того квазідержавного утворення, яке він, судячи з усього, за порадами колеги Медведчука, планував створити на південному сході України», — пояснив він.

«Іншими словами, завдання полягало в тому, щоб відірвати від України території і населення, які становлять приблизно половину держави. А потім створити в цьому регіоні квазідержавне формування, підзвітне і підпорядковане Кремлю. Це потрібно було, щоб не допустити відходу решті частини України на Захід, а також для того, щоб ослабити державу в цілому і тримати її повністю під своїм контролем», — додав Ілларіонов.

«У 2014 і 2015 році повністю його реалізувати не вдалося, але Москва змогла відгризти два шматочки Луганської та Донецької областей Виходить, що великий план Кремля реалізований не був, тому РФ приступила до виконання «малого плану», програми «мінімум», — сказав він.

Також він зазначив, що анексія Криму здавалася для Путіна недостатнім інструментом для утримання України у сфері орбіти Кремля, тому було розпочато конфлікт на Донбасі.

Be the first to comment on "Росія приступила до програми «мінімум» в Україні — екс-радник Путіна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**