Росія посилює в Україні дезінформаційну діяльність

EEDEED

Перед майбутніми парламентськими виборами в Україні Росія посилює кампанію з дезінформації, яка спрямована на підрив довіри до західних країн, — заявив Польській пресовій агенції виконавчий директор Європейського фонду демократії (EED) Єжи Пом’яновський.

Читайте також: «Російські тролі поширювали дезінформацію про збиття MH17 на окупованому Донбасі»

«Усі наші партнери повідомляють нам про підвищену дезінформаційну та пропагандистську активність з боку Росії в цей період, а також показують, що вона постійно змінюється, тобто вже не є агресивною пропагандою, а навпаки підриває довіру, руйнує ті переконання, які домінують в українському суспільстві», — сказав Пом’яновський в Торонто на межі міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

За його словами, ці дії в основному стосуються підриву довіри до західних партнерів, наприклад, через дуже інтенсивне використання агенди морального лібералізму, тобто переконуючи українців, що Захід вимагатиме від них схвалення одностатевих шлюбів.

«Це така спритна пропаганда, менше орієнтована на висловлювання «прийдіть до нас, ми ваші друзі», а скоріше на те, щоби усунути європейську альтернативу, постійно повторюючи, що «на вас в цій Європі не чекає нічого хорошого», — роз’яснює директор EED.

Російські ЗМІ активно конструюють світ вимислу

Російські ЗМІ активно конструюють світ вимислу

На його думку, гібридні загрози в Україні в даний час мають два головні аспекти: той факт, що суспільство очікує насамперед підвищення рівня життя і щоразу менше зацікавлене у геополітичному вимірі та зовнішній чинник, тобто до активна діяльність російських ЗМІ та обмеження доступу до незалежних українських ЗМІ.

Читайте також: «Російська пропаганда промила мізки 126 млн американців»

Прикладом тут може слугувати поступове привласнення медіа-ринку олігархом Віктором Медведчуком, «який явно представляє інтереси Росії і систематично скуповує засоби масової інформації. Нині він контролює 30-35% медіа-ринку в Україні», — зазначає Пом’яновський.

На його думку, найкращою протидією є достовірна інформація, яка доводить, що фонди ЄС будуть основним джерелом фінансування системної трансформації в Україні, як це було в Польщі. Важливо також, щоб ці заходи були багатосторонніми.

«Це наша найкраща зброя, тобто такий різновид розумної фрагментації: не вкладати все в одне медіа, яке буде боротися з пропагандою проти пропаганди, а навпаки, зміцнювати тих, що мають доступ до різних верств суспільства, — сказав він. — Це стратегія, яку підтримуємо ми і польський уряд».

Об’єкт інформаційного протиборства — людина

Об’єкт інформаційного протиборства — людина

Він додав, що «гібридна війна вимагає гібридного реагування», а це означає, що в оборонних бюджетах мають відбутися певні зміни. «Замість того, щоб купувати один F-22, можливо, краще інвестувати в телевізійну станцію», — запропонував він.

Європейський фонд демократії (EED) є незалежною грантовою організацією, створеною Євросоюзом за ініціативою Польщі у 2013 році для підтримки зусиль з впровадження демократії в країнах-сусідах ЄС. Фонд одержує підтримку з 23 європейських країн.

Читайте також: «Італійський міністр закликає скасувати покарання за пропаганду фашизму»

EED на даний час керує десятками медіа-проектів в Україні та великою кількою проектів в Грузії, Молдові та Вірменії. Біля 30% усіх проектів ЄЕД — це діяльність, пов’язана з боротьбою з дезінформацією на Сході та підтримкою незалежних ЗМІ.

Be the first to comment on "Росія посилює в Україні дезінформаційну діяльність"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**