Росія перешкоджала сигналові GPS у Фінляндії

Учасники навчаньУчасники навчань

Під час навчань НАТО на півночі Фінляндії хтось перешкоджав сигналові GPS. Джерело хвилювань було розташоване на території Росії. До Міністерства закордонних справ Фінляндії було викликано російського посла.

Читайте також: «Російський посол застерігає Фінляндію від вступу до НАТО»

Участь Фінляндії в навчаннях НАТО Trident Juncture — найбільших подібних навчаннях від часів холодної війни — наблизила цю країну до Альянсу (Фінляндія не є членом НАТО) та роздратувала Росію, — повідомляє фінський громадський мовник YLE.

Під час маневрів спостерігалися проблеми з сигналом GPS. Агентство аеронавігаційних послуг Фінляндії попередило, що сигнал у північній частині країни нестійкий.

Прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля визнав, що втручання у роботу пристроїв GPS на півночі, ймовірно, було навмисною дією з боку тих, хто бажає продемонструвати, що здатен перешкоджати роботі авіаційних навігаційних систем. Головним підозрюваним за такі дії глава уряду Фінляндії вважає Росію.

Юха Сіпіля

Юха Сіпіля

Читайте також: «У російській держдумі обговорюють можливість введення санкцій проти Фінляндії»

Міністр закордонних справ Фінляндії Тимо Соіні взяв на себе зобов’язання підготувати доповідь з цього питання.

У зв’язку з розслідуванням вищезазначеної справи до Міністерства закордонних справ Фінляндії викликали посла Російської Федерації в Фінляндії Павла Кузнєцова.

Читайте також: «Фінські ВМС озброюються торпедами в очікуванні збільшення числа російських підводних човнів»

Про це повідомив представник Кремля Дмітрій Пєсков, який сказав, що Москва нібито немає інформації про порушення сигналу.

Trident Juncture

Trident Juncture

Be the first to comment on "Росія перешкоджала сигналові GPS у Фінляндії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**