Росія очікує, що Україна заплатить борг Януковича в $3 млрд

Високий суд ЛондонаВисокий суд Лондона

Росія вважає, що має всі підстави очікувати, що Україна поверне 3 мільярди доларів за борг Віктора Януковича, повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС.

Читайте також: «Конгрес США спостерігає за слідчими діями проти Гілларі Клінтон»

«Високий суд Лондона прийняв рішення, і на початку наступного року буде розглянута апеляція. Я впевнений, що буде прийнято об’єктивне рішення, і ми матимемо всі підстави вимагати від свого сусіда виконання його зобов’язань», — сказав російський міністр фінансів Антон Сілуанов у неділю на телеканалі «Росія 1».

«Ми відкриті до переговорів з нашими українськими колегами. Основна умова полягає в тому, що ми повинні отримати від України повну суму цього боргу — 3 мільярди доларів, і наші умови повинні бути кращими, ніж у комерційних кредиторів. Я впевнений, що буде знайдено шляхи для виконання Україною своїх зобов’язань», — сказав він.

Британія

Британія

29 березня Високий суд Лондона вирішив без затримок розглянути претензії Росії проти України щодо боргу в 3 мільярда євро, як це вимагала Російська Федерація. Міністерство фінансів Росії повідомило, що суд оголосив своє рішення, згідно з яким Україна повинна виплачувати єврооблігації разом із відсотками.

Читайте також: «У Нацполіції розповіли, які документи вилучили з таємного архіву Януковича»

Тоді Міністерство фінансів України заявило, що Високий суд Лондона дозволив Україні оскаржити своє рішення та призупинив його виконання.

23 червня Міністерство фінансів повідомило, що Україна подала апеляцію, і що вона буде розглянута англійським судом у січні 2018 року.

Україна заборгувала Росії $3 млрд за сумнівними облігаціями, які було випущено наприкінці 2013 року як частину допомоги режиму Віктора Януковича в обмін на відмову у прийнятті допомоги з боку Європейського Союзу. Путін пообіцяв Януковичу $15 млрд, але через Революцію Гідності видав лише $3 млрд.

Читайте також: «Україна направила в Інтерпол документи на розшук Януковича»

Янукович

Янукович

 

Be the first to comment on "Росія очікує, що Україна заплатить борг Януковича в $3 млрд"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**