Росія купила «яхту Сталіна» за 280 тис. євро

«Максим Горький»«Максим Горький»

Корабель «Максим Горький», також відомий як «яхта Сталіна», був викуплений російською державою у російської річкової навігаційної компанії. Його ціна склала 280 000 євро. Розкішний корабель буде перетворено в музей.

Читайте також: «Росія заважає польотам американських дронів у Сирії»

Пасажирський прогулянковий теплохід був збудований за наказом Іосіфа Сталіна в 1934 році на суднобудівному заводі «Красноє Сормово» (Нижній Новгород). Передбачалося, що це буде найпрекрасніший річковий транспорт, який коли-небудь плавав через щойно відкритий канал «Москва-Волга», відомий тепер як канал ім. Москви.

Канал ім. Москви

Канал ім. Москви

Читайте також: «Росія не веде гібридну війну, вона системно знищує Україну — Скіпальський»

Довжина теплохода становить 68,8 метрів, ширина — 13 метрів, осадка — 1,84 метра, водотоннажність 605,5 тонн. Судно розраховане на прийом 130 пасажирів (формат прогулянки на 8 годин), екіпаж — 19 осіб. Інтер’єр виконаний з 170 різних типів деревини. Вузькі коридори та двері полегшували захист корабля, блокуючи шлях для небажаних пасажирів. У середині також була спеціальна кімната, підготовлена для зустрічей керівників СССР.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

На борту корабля свого часу перебували, серед інших, Нікіта Хрущов та Леонід Брежнєв. Хоча присутність самого Іосіфа Сталіна на кораблі ніколи не була задокументована, вона є дуже вірогідною.

«Красноє Сормово»

«Красноє Сормово»

Be the first to comment on "Росія купила «яхту Сталіна» за 280 тис. євро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**