Росія заважає польотам американських дронів у Сирії

ДронДрон

Американські військові в Сирії стверджують, що Росія блокує сигнали з американських військових безпілотників.

Читайте також: «New York Times: Найбільшою проблемою для росіян у Сирії є Асад»

Про перешкоджання американським безпілотникам повідомляється вже не перший раз. Американські експерти вважають, що це робиться на російській апаратурі. Ці дії активізувалися кілька тижнів тому, коли режим Асада звинуватили у хімічних атаках в Сирії. Російська боротьба проти американських безпілотників може бути спрямована на запобігання збору інформації про передбачувані напади російсько-асадівських військ.

Блокуються сигнали дронів, які низько літають — їм надається найвищий пріоритет. Невеличкі безпілотники, такі як RQ-7 Shadow, не завдають ударам по цілям, проте вони можуть літати досить низько, не боячись ракетних ударів. З іншого боку, їхні сигнали можна блокувати, що, за даними ЗМІ, здійснюється в Сирії.

Сирія

Сирія

Читайте також: «США вперше розмістили в Латвії безпілотники»

Міністерство оборони Сполучених Штатів переконане, що використовується російське обладнання, оскільки воно успішно долає захист безпілотників зі спеціальним антиблокувальним обладнанням. Сигнали, що випромінюються російськими електронними пристроями, суттєво заважають радіо та GPS сигналам. Наразі не повідомляється, чи таким чином було пошкоджено хоч б один дрон. Зазвичай вони автоматично повертаються з небезпечної зони. Сигнали російського обладнання можуть бути розпізнані, а це в майбутньому може завдати шкоди самій Росії.

США збирає дані про устаткування для радіоперешкод. Ця інформація дозволяє створювати більш надійні системи. Іншими словами, американські безпілотники можуть отримати імунітет від російського обладнання для ведення електронної війни. Безпілотник MQ-9 Reaper літає високо, завдяки чому його системи більше захищені від наземних сигналів. Крім того, цей дрон має додаткові навігаційні системи. Таким чином існуюче російське обладнання майже не має можливості його заблокувати.

Американські військові у Сирії

Американські військові у Сирії

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Поки незрозуміло, чи перетвориться конфлікт у Сирії на відкрите американо-російське зіткнення — події можуть розвиватися несподівано. Проте не підлягає сумніву, що війна між цими державами неминуче стане глобальною. З іншого боку, вже відбуваються певні зіткнення. Дії росіян проти американських безпілотників — один з таких прикладів.

Be the first to comment on "Росія заважає польотам американських дронів у Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**