Росія готується до відкритої агресії проти України?

москваПутін не збирається відмовлятися від своїх планів

Підстав підозрювати РФ у підготовці великої військової операції проти України все більше. Українські силовики розмірковують над варіантами відповіді на тривожні сигнали з Росії. Окрім посилення атак на українські позиції, Кремль стягує потужну наступальну зброю як до кордонів України, так і на її окуповану частину. У РНБО та Міноборони говорять про два можливих сценарії подальшого розвитку подій на Донбасі. Перший, гібридний, по суті, нічим не відрізняється від реалій — провокації, перестрілки та маскування військової присутності РФ. А от другий — це повномасштабний наступ Росії. Розвідка твердить про загрозу проведення російськими військами штурмових дій на Донеччині в напрямку Слов’янська, на окупованих районах завершується доукомплектування російських мотострілецьких бригад. Із відпусток достроково відкликаний медичний персонал, проводиться завчасне виписування з лікарень усіх лекгопоранених військовиків.

Читайте також: «Росію зупинять країни Балто-Чорноморської вісі»

Напередодні, посилаючись на власні джерела, польське видання повідомило про агресивні наміри Росії. До кордону з Україною та підтягнула ракети класу «Іскандер», Кремль збільшив присутність своїх військ поблизу Харківщини, Донеччини та кордонів із Білоруссю, звідки найближче до Києва. «Ми бачимо концентрацію військ вздовж всього українсько-російського кордону. Формуються не просто якісь там військові частини, дивізії — формуються армії», — заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Він оперує демонструє знімками з супутників, де видно райони концентрації ворога і види озброєнь. На фото — САУ в окупованому Армянську, ЗРК С-400 Тріумф у Джанкої (Крим), літаки на аеродромі в Мілерово поблизу східних рубежів України. «Ви бачите розташування російської військової авіації і, в першу чергу, штурмової авіації. Готової повністю до виконання бойових завдань», — наголосив Турчинов.

Луганська обасть

Війна на Донбасі

Читайте також: «Військове угруповання Росії в Криму постійно збільшується»

Українські силовики наголошують і на тому, що разом зі зростанням військової потуги РФ біля кордонів нашої держави у ЗМІ країни-агресора все активніше поширюються чутки про нібито заплановану Києвом ескалацію воєнних дій. Це потрібно для виправдання власного нападу перед електоратом, вважають експерти. Вони ж пояснюють, що Україна на самостійний наступ не здатна з огляду на більш потужне озброєння військ РФ і суворі межі домовленостей, яких Київ змушений дотримуватися задля отримання хоча б якоїсь допомоги із Заходу. У разі ж загострення неоголошеної війни з Росією влада закличе громадян України до зброї. «У разі серйозного загострення на фронті — нова мобілізація буде оголошена негайно», — попередив Турчинов. Міністр оборони Степан Поторак пояснив, що й тепер країну є кому захищати — контрактників набрали стільки, що у чергових мобілізаційних хвилях потреби вже немає. «У середньому щомісячно кількість контрактинків у нас збільшується на шість тисяч осіб. На цей час чисельність становить 43 509 осіб. Генштаб прогнозує до кінця 2016 року залучити до військової служби за контрактом ще близько 20 тисяч осіб», — каже керівник військового відомства.

На поготові й створений військовий резерв із тих, хто воював в АТО, але не пішов на контракт. Це понад 80 тисяч осіб. Оборонне керівництво запевняє, що ситуацію на сьогодні відстежують і контролюють, тому закликає не панікувати. Щодо очікувань, кажуть, маємо лише припущення і досвід. За прикладом минулих років, ворог посилював атаки ближче до Дня Незалежності.

Читайте також: «Гібридні війни гібридної Росії»

путін

«У разі серйозного загострення на фронті — нова мобілізація буде оголошена негайно»

 

Be the first to comment on "Росія готується до відкритої агресії проти України?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**