Росія відмовилася віддати Польщі уламки президентського літака. Посол РФ пояснив, чому

Польський президентський літак, збитий російськими спецслужбамиПольський президентський літак, збитий російськими спецслужбами

Фрагменти Ту-154М залишаються в Росії, оскільки польська сторона ще не завершила розслідування, — так, згідно з повідомленням «РІА Новості», сказав російський посол у Варшаві Сєргєй Андрєєв. Раніше Москва пояснила, що не зможе повернути фрагменти літака, поки в цій справі не буде закінчено російське слідство. Посол Андрєєв дав інтерв’ю «РІА новості» після бесіди з главою польської дипломатії Яцеком Чапутовичем.

Читайте також: «У Польщі розпочалося будівництво американської військової бази»

В інтерв’ю російському агентству дипломат висловив думку, що питання про повернення уламків літака, який 10 квітня 2010 року зазнав катастрофи в небі над Смоленськом, є «надто політизованим» у Польщі та має там «символічний характер». «З практичної точки зору питання про те, де знаходяться залишки, — в Росії або в Польщі — не є суттєвим», — цитує заяву Сєргєя Андрєєва агентство «РІА Новості».

Російський посол запевнив, що польські слідчі мали доступ як до фрагментів літака, так і до чорних ящиків. «Емоції, які зростають через це, є одним з засобів чинити на нас тиск», — додав Сєргєй Андрєєв. Дипломат повторив, що, згідно з російським законодавством, залишки повинні перебувати в розпорядженні слідчих до завершення судового розгляду. Сєргєй Андрєєв висловив здивування тим, що Польща ще не закінчила розслідування цієї справи.

Демонстрація з портретами загиблих

Демонстрація з портретами загиблих

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Сєргєй Андрєєв також заявив, що Польща не виявляє бажання поліпшити відносини з Росією. За словами російського посла, перестановки в польському уряді не вплинули на зміну відносин між Варшавою та Москвою. Андрєєв також критично відізвався про польську програму озброєння, заявивши, що Польща, зміцнюючи військові позиції «на російському напрямку», не надає раціональних пояснень. Він заявив, що Варшава не може довести існування так званої «російської загрози». Він додав, що, демонтуючи пам’ятники совєтськими солдатам, польська влада демонструє брак волі для підтримки «нормальних відносин з Росією».

Читайте також: «У Польщі поновили справу проти слідчих по Смоленській катастрофі»

Позавчора глава польського Міністерства закордонних справ Яцек Чапутович зустрівся з послом Сєргєєм Андрєєвим. Він заявив, що не бачить жодних підстав для затримання у Росії фрагментів літака, який зазнав катастрофи під Смоленськом і очікує їх повернення. Як було оголошено в повідомленні польського Міністерства закордонних справ, міністр Чапутович підкреслив, що Польща очікує вільного доступу до місця катастрофи і відновлення робіт, пов’язаних з будівництвом пам’ятника, присвяченого жертвам авіакатастрофи. Він також висловив готовність «розблокувати двосторонні контакти в обраних областях». За повідомленням прес-служби МЗС Польщі, міністр прийняв посла Росії на його прохання, і в ході зустрічі також були порушені питання, що стосуються стану двосторонніх відносин, співробітництва в Раді Безпеки ООН та історичного діалогу між Варшавою та Москвою.

Диспетчери дали членам екіпажу невірну інформацію про відстань до початку злітної смуги

Диспетчери дали членам екіпажу невірну інформацію про відстань до початку злітної смуги

1 Comment on "Росія відмовилася віддати Польщі уламки президентського літака. Посол РФ пояснив, чому"

  1. Необычная логика — «..пока не научитесь плавать, в бассейн воду не пустим..». Это и есть «загадочная русская душа»???

Leave a comment

Your email address will not be published.

**