Росія атакувала американських дипломатів електромагнітною зброєю?

NBCNBC

Росія — головний підозрюваний в розслідуванні американських спецслужб, предметом якого є симптоми таємничого захворювання, які з’явилися в американських дипломатів, котрі працюють у дипломатичних представництвах в Китаї та на Кубі, — повідомляє NBC.

Читайте також: «Глава білоруської дипломатії запросив лідерів Європейського Союзу, Росії, Китаю та США до Мінська»

Докази містяться в перехоплених американськими спецслужбами (включно з ФБР та ЦРУ) телефонних розмовах і свідчать про те, що Москва була пов’язана з появою в американських дипломатів, що працюють на Кубі та в Китаї, загадкового нездужання. При цьому NBC посилається на трьох представників американської влади та ще двох осіб, які в курсі справи.

За інформацією NBC, докази, отримані США, не є однозначними, і тому Вашингтон не буде формально звинувачувати в цьому Росію.

ФБР відмовилося коментувати цю справу.

Читайте також: «Російський дипломат нахамив представнику Британії в ООН»

ФБІ

ФБІ

Влада США в липні заявила, що розслідування захворювань американських дипломатів, котрі працюють в посольстві на Кубі, все ще триває. У 2016 році в 26 працівників посольства США на Кубі з’явилися симптоми таємничої хвороби.

Вищезазначені симптоми включають втрату слуху, шум у вухах, запаморочення, головний біль та втому — все це вказує на якесь пошкодження мозку, — нагадує агентство Reuters. У червні Державний департамент оголосив, що на подібне нездужання скаржаться американські дипломати в Гуанчжоу (Китай).

Читайте також: «Росія вишле двох грецьких дипломатів»

Кубинська влада запевнила, що не має нічого спільного із захворюваннями, симптоми яких було виявлено в американських дипломатів.

За даними NBC, слідчі органи вважають, що американські дипломати постраждали від застосування електромагнітної зброї та, можливо, іншої сучасної зброї подібного типу.

Be the first to comment on "Росія атакувала американських дипломатів електромагнітною зброєю?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**