Росіяни перейшли в режим посиленої економії

Росіяни біднішаютьРосіяни біднішають

Росіяни посилили режим економії в своїх повсякденних витратах і урізали кошти на розваги, походи в ресторани, а також кондитерські вироби і парфумерію, йдеться в дослідженні медіа-агенції Initiative. Споживачі стали частіше орієнтуватися на акції і вибирати більш бюджетні альтернативи — кав’ярні замінили ресторани, а фільм за передплатою — похід в кінотеатр, пише «Комерсант».

Читайте також: «Росія хоче роздати 10 млн паспортів»

За даними Initiative, серед повсякденних товарів і послуг підвищення рівня економії відзначено відразу в семи категоріях: кондитерські вироби, безалкогольні напої, дозвілля, парфумерія, ліки, автомобільне паливо та Інтернет. У меншій мірі росіяни економлять на товарах тривалого користування, там зростання рівня економії зафіксоване тільки в сегменті побутової електроніки.

Громадяни «затягли паски» на тлі зростання стурбованості щодо економічної ситуації в країні, рівень якої, за оцінками аналітиків медіа-агенції, у грудні 2018 року підвищився до 30% після зниження до 26-28% восени. У четвертому кварталі 2018 року вже було відомо про підвищення ПДВ і можливе зростання акцизів на ряд продуктів, нагадує інвестиційний консультант «БКС Брокер» Міхаіл Захаров. З урахуванням відсутності коштів на істотне зростання заробітних плат в бюджеті найближчих років, споживачі не дозволяють собі надмірно витрачатися, пояснює він.

«Комерсант»

«Комерсант»

Читайте також: «У Берліні заарештували терориста з Росії»

За оцінками Росстату, доходи росіян падають п’ять років поспіль — з 2014 по 2018 рік (з урахуванням 5 тисяч рублів, виплачених пенсіонерам у 2017 році) і залишаються на 12% нижче докризового рівня 2013 року. Їх динаміка давно розійшлася і з реальними зарплатами, і з оборотом роздрібної торгівлі, що зростає з травня 2017 року. Навіть електоральний цикл 2018 року, коли реальні зарплати зросли на 6,8%, не змінив ситуацію, зазначає головний економіст Альфа-банку Наталія Орлова.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

Дані Фонду «Громадська думка» говорять про те, що на сьогодні 68% громадян РФ впевнені в тому, що в країні вирує економічна криза. Своє майбутнє росіяни оцінюють без особливого оптимізму: 19% переконані в тому, що через рік економічна криза в Росії посилиться, кожен четвертий вважає, що залишиться такою ж, а на ослаблення кризи або її завершення сподіваються не більше 8% громадян.

 

Be the first to comment on "Росіяни перейшли в режим посиленої економії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**