Росіяни втрачають віру в рубль

РубльРубль

Частка громадян Росії, які очікують зниження обмінного курсу російської національної валюти, з весни 2018 року зросла на 70% та досягнула рекорду з часу початку досліджень (2013).

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

44% респондентів очікують, що у наступні 12 місяців валютний курс послабиться, про що свідчать результати чергового опитування Центробанку Росії.

Це на 17 процентних пунктів більше, ніж у березні, і вище, ніж попередній рекорд з серпня та вересня 2014 року (41%). Таким чином, квітневе зниження російського валютного ринку, плани уряду щодо підвищення податків та стагнація реальних доходів підірвали довіру населення до відновлення економіки, власного добробуту та стабільності рубля, відзначає Finanz.

Частка росіян, які очікують зміцнення рубля, з початку року зменшилася вдвічі — з 14% до 6%, що також є історично низьким. Кількість росіян, які вірять у стабільний обмінний курс, скоротилася з 35% у січні до 28%.

Бідність

Бідність

Читайте також: «Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»

У той же час індекс споживчих настроїв, який оцінює рівень доходів та можливості людей витрачати та економити, продовжував падати. Після рекордного падіння у червні (13 пунктів) цей показник знизився ще на 1 пункт, а його нинішнє значення у 92 пункти є найнижчим з липня минулого року.

Індекс оцінки перспектив країни в наступному році, який досяг історичного максимуму в 123 пункти, втратив 24 пункти за два місяці та впав до низького рівня, порівняно з листопадом 2016 року (96 пунктів).

Індекс особистого фінансового стану оновився з минулого серпня з огляду на погіршення ситуації на ринку праці: оцінка респондентів щодо безробіття була найгіршою за 2 останні роки.

«Відмітне зниження соціальних показників відображає реакцію громадськості на значне підвищення цін на паливо та наближення непопулярної пенсійної реформи», — пояснила Юлія Баскакова, керівник відділу соціального моделювання та прогнозування Центру вивчення громадської думки.

Finanz

Finanz

Опитування, проведене Центром, показало подібну картину: 25% росіян оцінили власне фінансове становище як «погане» або «дуже погане», а 26% очікують подальшого погіршення. Обидва показники є рекордними та перевищують ті, які були зафіксовані під час кризи 2014 року.

Читайте також: «Російська активістка: Керченський міст скоро розвалиться»

За таких обставин один з експертів зазначає, що найбільш помітним є падіння очікувань: «Багато хто припускає, що найближчим часом їхнє фінансове становище погіршиться. Перспектива затягування пасків не виглядає втішною».

 

Be the first to comment on "Росіяни втрачають віру в рубль"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**