Російські хакери викрали плани американської кібероборони

The Wall Street JournalThe Wall Street Journal

Хакери, пов’язані з російським урядом, викрали з комп’ютерної системи Агентства національної безпеки США (NSA) дані про кібероборону. Про операцію російських хакерів повідомив портал The Wall Street Journal.

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Російські хакери зуміли отримати доступ до комп’ютерної системи NSA ще в 2015 році. Однак крадіжка секретних документів була виявлена агентством тільки навесні цього року і до теперішнього часу про неї не знала громадськість, — підкреслюють журналісти WSJ.

Зламання кремлівськими хакерами суперсекретної системи NSA, яка спеціалізується на супутниковій і електронній розвідці, на думку експертів, є найсерйознішим випадком викрадення секретів уряду США в останні роки.

Російським кіберзлочинцям вдалося вкрасти не тільки дані про кібероборону США, але також інформацію про методи, які використовуються NSA для спостереження за комп’ютерними системами зарубіжних країн.

Крадіжка цієї інформації дозволила Москві проникнути в американські ІТ-системи та посилити захист своїх власних систем проти аналогічних спроб американської розвідки.

На думку експертів, цитованих порталом WSJ, російським хакерам вдалося вкрасти американські кіберсекрети завдяки використанню антивірусної програми російської компанії «Лабораторія Касперського», котру вони використали як «задні двері» до комп’ютера приватної компанії, що працює на замовлення NSA.

Білий дім

Білий дім

Комп’ютерна фірма, яка є субпідрядником замовлень NSA, мала папки з інформацією про таємні методи захисту та кібер-контррозвідки, що було порушенням приписів державного регулювання США в цій області.

Російські хакери розпізнали та скопіювали серед інших даних папки, що містять секрети американської влади.

За словами журналістів Wall Street Journal, це є першим випадком використання антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського» як «електронного ключа», що уможливлює крадіжку секретів з інформаційних систем.

Читайте також: «У США не всі погоджуються з наданням Україні летального озброєння»

Про таку небезпеку цього року кілька разів попереджали американські законодавці та агенти спецслужб.

У вересні ці попередження стали причиною заборони, накладеної Міністром національної безпеки на використання програм «Лабораторії Касперського» федеральними урядовими відомствами.

Раніше Адміністрація загального обслуговування (General Services Administration), яка є «головним постачальником» федерального уряду, викреслила «Лабораторію Касперського» зі списку затверджених постачальників державних установ США.

На даний час Конгрес працює над законопроектом про заборону використання департаментами та федеральними агентствами програм цієї інформаційної компанії.

На думку авторів законопроекту, «Лабораторія Касперського» — компанія, яка базується в Москві та має офіси в 33 країнах по всьому світу, становить загрозу для безпеки США.

НАТО

НАТО

«Лабораторія Касперського» неодноразово запевняла користувачів своїх програм, що «не має неналежних зв’язків з російським урядом».

Правдивість цих запевнень поставила під сумнів представниця консервативного крила Демократичної партії сенатор Джоан Шахін.

Сенатор Шахін у коментарі, опублікованому в The New York Times 4 вересня, зокрема, зазначила, що засновник «Лабораторії Каперського» мільярдер Євгєній Каперський свого часу закінчив школу криптології КГБ.

Читайте також: «The Wall Street Journal назвала наступну країну — мішень Путіна»

Шахін також звернула увагу на те, що Kасперський в своєму електронному листі, надісланому в жовтні 2009 року, зобов’язав компанію зайнятися «секретним проектом на велике прохання Луб’янки».

Be the first to comment on "Російські хакери викрали плани американської кібероборони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**