Російські тролі підігрівають емоції в американській політиці

Конгрес СШАКонгрес США

Москва витрачає мільйони доларів на поглиблення поділів в США. Зараз її метою є вибори до Конгресу, що наближаються.

Читайте також: «Російські тролі атакують Фінляндію»

Федеральна прокуратура подала обвинувальний висновок проти Єлени Хусяйнової, підозрюваної у діях, які завдали шкоди виборчим кампаніям у США. У 39-сторінковому документі йдеться про те, що керовані нею тролі просували екстремістські погляди, підігріваючи емоції на політичній арені в рамках проекту «Лахта».

Прокурори вважають, що росіяни не припиняли своїх дій після виявлення втручання в президентські вибори у 2016 році. Американці вважають, що кремлівські тролі продовжують свою діяльність, щоб вплинути на результати виборів до Конгресу, призначених на 6 листопада 2018 року.

«Конспірація має стратегічну ціль, яка продовжує бути актуальною і полягає у створенні розбіжностей і суперечностей у політичній системі США, зокрема, через соціальну та політичну поляризацію, підрив віри в демократичні інститути; вплив на вибори в США, включно з майбутніми виборами», — зазначає прокуратура.

У 2016-2017 роках Хусяйнова витрачала 12 млн доларів щорічно для спонсорування тролів. 2018 рік повинен був бути рекордним з огляду на витрачені кошти, які мали сягнути біля 1,6 млн доларів на місяць. Основний метод роботи тролів — це висловлювання крайніх поглядів під видом громадян США.

Російські шпигуни активно діють в США

Російські шпигуни активно діють в США

Читайте також: «У Вашингтоні заарештовано 29-річну російську шпигунку»

Слідчі вказали на кілька тематичних груп, в яких працюють російські агенти впливу. Одним з основних напрямків є підрив ролі вільних ЗМІ та, зокрема, авторитету журналістів. Ще однією метою тролів є іммігранти.

У цій ситуації не дивно, що найпершим об’єктом для атак російських тролів став Роберт Мюллер, прокурор, який розслідує вплив Кремля на передвиборну кампанію Дональда Трампа в 2016 році. Цікаво, що деякі з акаунтів, які були визначені як російські, атакували Мюллера, а деякі закликали виходити на вулицю для його захисту.

Серед американських політиків, яких намагалася дискредитувати армія тролів, були — сенатор Джон Маккейн і республіканський спікер Палати представників Пол Райан, який загинув у серпні 2018 року. Щоб підігріти атмосферу, тролі також нападають як на прихильників, так і супротивників Трампа.

Прокуратура має докази того, що російським агентам впливу було наказано підірвати довіру до американської виборчої системи. Фальшиві акаунти, які оплачувались в рамках «проекту «Лахта» почали поширювати інформацію про можливість фальсифікації голосування.

Джон Маккейн

Джон Маккейн

Читайте також: «Затримана в США російська шпигунка пропонувала секс в обмін на вплив»

Інший спосіб впливу на політику в США — це проникнення у важливі організації та групи лобістів, чому прикладом є Національна стрілецька асоціація. Ця організація, яка виступає за універсальний доступ до зброї, вважається найпотужнішим лобі США. Затримана російська агентка Марія Бутіна збиралася використати лобі власників зброї, щоб впливати на політику Вашингтона. Звинувачувальний висновок також вказує на те, що тролі намагаються підняти температуру політичного протистояння, використовуючи расові суперечки та майбутні вибори, і в той же час голосно реагуючи на будь-яку критику та інформацію, що розкриває їхню діяльність.

Be the first to comment on "Російські тролі підігрівають емоції в американській політиці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**