Російські тролі поширювали дезінформацію про збиття MH17 на окупованому Донбасі

«The Daily Beast»«The Daily Beast»

Російське агентство, яке поширювало дезінформацію про вибори у США, робило те саме щодо катастрофи літака малайзійської авіакомпанії, збитого проросійськими сепаратистами. Ретельний аналіз даних провели два голландські журналісти, — повідомляє американський портал «The Daily Beast».

Читайте також: «Чому Захід не зміг адекватно відреагувати на збиття малайзійського авіалайнера на Донбасі?»

За даними голландських журналістів, на які посилаються світові ЗМІ, російські агенції, що займаються поширенням пропаганди та дезінформації, розпочали інформаційну атаку в Мережі того самого дня (17 липня 2014 року), коли був збитий малайзійський літак. Тролі Російського агентства інтернет-досліджень також «прославилися» своїм втручанням в американські президентські вибори два роки пізніше.

Читайте також: «Путін відреагував на трибунал по Боїнгу»

Міноборони: Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Міноборони: Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Пасажирський літак Boeing 777 перебував на шляху з Амстердаму до Куала-Лумпура з 298 людьми на борту, серед яких було 80 дітей. Він був збитий над територією Донбасу, яку контролювали російські війська та їхні колаборанти. Дві третини пасажирів були громадянами Нідерландів.

Двоє голландських журналістів, Роберт ван дер Ноорда та Коен кан де Вен опублікували дослідження, в якому йдеться про те, в який спосіб російські тролі працювали над приховуванням фактів про катастрофу, широко використовуючи теорію змови.

Читайте також: «Бук», яким збили малайзійський «Боїнг», належить 53-й російській бригаді»

Журналісти проаналізували 9 мільйонів твітів Російського агентства інтернет-досліджень за період 2014-2017 років. Виявилося, що протягом 24 годин після катастрофи MH17 агентство опублікувало 65 тисяч твітів, в яких звинуватило в катастрофі український уряд. Загалом за три дні агентство випустило понад 111 тисяч твітів. «Ніколи раніше та ніколи пізніше тролі не писали так багато за такий короткий час», — відзначили дослідники. Через більшість повідомлень проходили наступні фрази: «Київ збив Боїнг», «Київська провокація» або «Києве, визнай правду».

Be the first to comment on "Російські тролі поширювали дезінформацію про збиття MH17 на окупованому Донбасі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**