Російські парламентарі назвали основних ворогів їхньої країни на Заході

ДерждумаДерждума

Російські парламентарі назвали головними загрозами для суверенітету РФ: закордонну підтримку для неурядових політичних організацій; західні освітні проекти та дискредитацію Росії в засобах масової інформації й Інтернеті, — пишуть «Вєдомості».

Читайте також: «Російський посол застерігає Фінляндію від вступу до НАТО»

Московська газета обговорює доповідь Комітету в справах захисту суверенітету і недопущення втручання у внутрішні справи, який був сформований в Раді Федерації — верхній палаті Держдуми. У доповіді йдеться про те, що «неурядові організації використовують нечіткі методи фінансування, а також вказується на низку фактів «так званого отримання російськими політиками освіти за кордоном», — повідомляють «Вєдомості».

Газета зазначає, що серед засобів масової інформації, які, на думку парламентарів, допускають дискредитацію Росії є Радіо Свобода (російську редакцію фінансує Конгрес США).

У контексті втручання у вибори в РФ згадується рух «Відкрита Росія», заснований колишнім главою нафтової компанії ЮКОС Міхаілом Ходорковським. За словами парламентарів, «Відкрита Росія» витратила 1 мільйон доларів на політичну кампанію до парламентських виборів минулого року. Натомість Тимур Валєєв, відповідальний за проект «Відкриті вибори» повідомив «Відомостям», що «Відкрита Росія» не фінансувала кандидатів, а надавала їм інтелектуальну та юридичну допомогу.

Російські парламентарі

Російські парламентарі

Читайте також: «Гібридні війни гібридної Росії»

Комісія Ради Федерації також звернула увагу на недавній заклик Ради Європи допустити до наступних президентських виборів в Росії опозиціонера Алєксєя Навального. Парламентарі зазначили у звіті, що Комітет РЄ закликав допустити до виборів «громадянина, який фігурує в конкретній кримінальній справі». У звіті не згадується ім’я Навального. Іншими методами зовнішнього втручання в справи Росії, на думку комісії, є «дискредитація РПЦ, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, заклики до протестів за участю молоді, а також до санкцій проти Росії», — повідомляють «Вєдомості».

Газета зазначає, що Ісламська Держава, яка в Росії офіційно заборонена, в доповіді не згадувалась серед дев’яти основних загроз, і навіть не вважається потенційною загрозою. «Західні гроші в російській політиці страшніші за Ісламську Державу», — коментують «Вєдомості».

Незалежний спостерігач за виборами та член руху «Голос» Григорій Мєконьянц зазначив, що з наближенням виборів (президентські вибори призначено на березень 2018 року) будуть ширитися звинувачення у втручання ззовні.

Гібридна війна Путіна

Гібридна війна Путіна

Депутат нижньої палати Держдуми Сєргєй Гаврилов оцінив звіт як сигнал до обговорення деяких ініціатив в практичній площині.

Читайте також: «Гей-Росія…»

Парламентський комітет, який займається моніторингом втручання іноземних держав у внутрішні справи Росії, був сформований цього року. Нещодавно його члени обговорювали можливість обмеження роботи американських ЗМІ в Росії.

Be the first to comment on "Російські парламентарі назвали основних ворогів їхньої країни на Заході"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**