Російські найманці у Сирії: Патріотизм за мільйони Ассада

Зруйнована СиріяЗруйнована Сирія

Вони виколюють в’язням очі та відтинають вуха. Російські найманці розповіли про те, що можна пережити і скільки заробити на війні в Сирії.

Читайте також: «Росія хоче, щоб ООН оплатила її бомбардування в Сирії»

Про те, що Кремль створив загін найманців, російські ЗМІ повідомляли давно. На чолі найманців стоїть Дмітрій Уткін — військовий фахівець і колишній офіцер військової розвідки (ГРУ), відомий під псевдонімом Вагнер. Також не секрет, що база відділу Уткіна розташовується в м. Молькіні біля Краснодару, де протягом останніх десяти років розміщено десяту бригада ГРУ.

Троє найманців з керівної ланки загону Вагнера, зберігаючи анонімність, погодилися на розмову з російською редакцією Радіо Свобода. Вони — колишні офіцери ще совєтської армії. Першим завданням російських найманців (тоді незалежних від Кремля) ​​було охороняти в Сирії інфраструктуру, пов’язану з видобутком нафти. Коли почалася громадянська війна, вони билися на стороні Ассада, але до кінця 2013 року більшість із них загинула, а решта повернулися до Росії, де потрапила до рук Федеральної служби безпеки.

На початку 2014 року, коли Росія окупувала Крим і розпочала війну на Донбасі, кремлівським правителям спало на думку використати найманців на Донбасі. «Деяких посадили до в’язниці, а деякі отримали пропозицію, від якої не можна відмовитися», — каже один з інтерв’юерів Радіо Свобода. Саме тоді Уткін за гроші Кремля почав формувати загін найманців, до якого приймали колишніх військових. Коли в 2015 році бої на Донбасі припинилися, їх відправили до Сирії.

Сирійські повстанці в Алеппо

Сирійські повстанці в Алеппо

Читайте також: «США висунули РФ нову умову по Сирії»

Найманці стверджують, що підрозділ Уткіна нараховує біля 2000 найманців (за іншими джерелами — навіть в два рази більше), але в цілому сирійському диктатору служать до 8000 найманців та військових радників з Росії. Проте, за словами офіцерів Уткіна, у військових операціях беруть участь лише найманці. Дії узгоджуються з місцевим операційним центром російських збройних сил та з сирійською армією. Їх головне завдання полягає в тому, щоб зайняти і утримувати позиції, які раніше «очистять авіація та артилерія».

Російські найманці підкреслюють, що солдати сирійської армії воюють дуже погано і бояться супротивника. «Сто сирійських солдатів битимуться тільки тоді, коли до них приєднаються двоє росіян», — каже один з командирів підрозділу Вагнера. За його словами, у сирійській війні в полон ніхто нікого не бере. «Кожен розуміє, що потрапляння у полон означає тортури і смерть. Полоненому можна щось відрізати або прострелити. А можна видлубати очі чайними ложками. У мене є спеціалісти, які це роблять», — признається він та детально розповідає про відрізання вух пораненим супротивникам.

Ассад щедро винагороджує найманців. Після тримісячного «відрядження» до Сирії рядовий може отримати до 1 млн рублів. Вони одержують готівку після повернення до Росії. Родини тих, хто не повертається, отримують 3 млн рублів відшкодування. Гроші надходять з Дамаска в Москву через фірму російського бізнесмена Євгєнія Прігожина,тісно пов’язаного з президентом Путіним.

Воєнний конфлікт в Сирії триває з 2011 року

Воєнний конфлікт в Сирії триває з 2011 року

Найманці скаржаться, що їх розглядають як «гарматне м’ясо». Однак вони стверджують, що йдеться не тільки про гроші — вони воюють «з патріотичних міркувань».

Читайте також: «Сирія перебуває за крок від війни усіх з усіма»

«Рядовий у Вагнера заробляє стільки ж, скільки капітан російської армії, — каже Александр Гольц, московський військовий аналітик. — Але тут йдеться не тільки про гроші. Хоча найманці беруть участь в таємних операціях, Кремль не відповідає за них».

Be the first to comment on "Російські найманці у Сирії: Патріотизм за мільйони Ассада"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**