Російські найманці з групи Вагнера загинули у Мозамбіку

Carta de MocambiqueCarta de Mocambique

П’ятеро російських найманців з так званої групи Вагнера загинули під час бою з радикальними ісламістами на півночі Мозамбіку, повідомляють мозамбікські портали Carta de Mocambique та e-Global. Ця інформація офіційно не підтверджена. Раніше російські ЗМІ повідомляли про загибель російських найманців, які воюють у Лівії на боці генерала Халіфа Хафтара.

Читайте також: «В Лівії за 400 доларів можна купити африканського мігранта»

За інформацією співрозмовників Carta de Mocambique та e-Global, російські найманці загинули 27 жовтня в провінції Кабо Дельгадо. Конвой, в складі якого вони перебували, потрапив у засідку та був атакований радикальними ісламістами.

«У бою з повстанцями загинули 20 урядових солдатів та п’ятеро росіян. Повстанці усім відтяли голови, а машини спалили. Тіла загиблих доставили до лікарні міста Муеда», — повідомили джерела у Мозамбіку.

Російські найманці з так званої групи Вагнера — приватна військова фірма, яка підтримує різні африканські уряди у боротьбі з повстанцями.

Мозамбік

Мозамбік

Читайте також: «Українці у Південно-Африканській Республіці»

Повідомлення ЗМІ Мозамбіку не були офіційно підтверджені. На запитання Інтерфаксу про загибель росіян посольство Росії в Мозамбіку відповіло «здивовано». «Ми не маємо жодної інформації про це. Ми самі дізналися про це зі ЗМІ, що стало для нас великим сюрпризом», — розповів агентству один з дипломатів.

На початку жовтня портал Carta de Mocambique повідомив про загибель одного російського найманця в боях з повстанцями. У той же час британська газета The Times писала, що Росія надіслала до Мозамбіку контингент з 200 солдатів, включаючи «людей Вагнера». За повідомленням видання, це мало на меті «показати зростання впливу Росії в Африці».

Речник Кремля Дмітрій Пєсков сказав тоді, що «в Мозамбіку немає ніяких російських солдатів».

Мапа Мозамбіку

Мапа Мозамбіку

Читайте також: «Вагнерівці» з’явилися в Центральноафриканській Республіці»

«Мозамбік — одна з декількох десятків африканських країн, де Росія прагне посилити свій вплив шляхом встановлення нового економічного співробітництва, поставок військової техніки та солдатів, а також найманців приватних військових компаній. До переліку геополітичних інтересів Кремля входить понад 30 країн Африки, принаймні в 20 з них уже присутні російські військові експерти та найманці, — пише російський портал newsru.com. — До роздертої внутрішніми конфліктами країни російські найманці прибули цієї осені, приблизно через місяць після підписання в Кремлі низки угод між двома країнами.

Be the first to comment on "Російські найманці з групи Вагнера загинули у Мозамбіку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**