Російські мільярдери втрачають кіпрські паспорти

КіпрКіпр

Влада острівної республіки позбавила громадянства 26 осіб, які отримали паспорти в обмін на інвестиції. Серед них дев’ятеро росіян.

Читайте також: «Мігранти продовжують плисти до європейських берегів» 

«Ми допустили помилки», — зізнався глава МВС Кіпру Константінос Петрідіс, повідомивши про це рішення після чотиригодинного засідання уряду.

Кіпріоти не вказали жодних імен, вони лише повідомили, що паспортів було позбавлено 26 осіб, «які займалися дев’ятьма інвестиційними проектами». Ймовірно, це означає, що паспорти втратили дев’ятеро бізнесменів та 17 членів їхніх сімей. Відповідно до острівного закону, громадянство можна було отримати після інвестування 2,5 млн євро (так звана золота віза).

Окрім росіян, без кіпрського громадянства залишились восьмеро камбоджійців, п’ятеро китайців, двоє кенійців, іранець та малайзієць. Ймовірно, останній (можливо, йдеться про мільярдера Лоу Таек Джо, відомого як Джоу Лоу) призвів до зміни імміграційної політики Кіпру, а можливо, і всього Європейського Союзу. Від цього найбільше постраждають росіяни.

Нікосія

Нікосія

Читайте також: «Переговори щодо об’єднання Кіпру зайшли в глухий кут» 

Нікосія вирішила позбавити громадянства осіб, які вчинили фінансові злочини або накопичили гроші через тісні зв’язки з різними диктатурами. Виявилося, що Джо Лоу, переслідуваний Інтерполом за переміщення майже мільярда доларів з державного фонду Малайзії, отримав острівний паспорт. «Досить було просто перевірити це в пошуковій системі Google», — здивувались у Брюсселі, який вже два роки вимагає від найбільших бенефіціарів програми «золота віза» в ЄС посилення критеріїв надання паспортів. Вже не здивування, а гнів викликала інформація, що кіпрські паспорти отримала група родичів та соратників камбоджійського диктатора Хун Сена (включаючи начальника поліції Нет Савойуна). Можливо, він є в першій групі осіб, позбавлених паспортів.

Ще у 2018 році єврокомісар з питань правосуддя Вера Журова вимагала більш жорсткого контролю від Кіпру, Мальти та Греції. Зараз до цього списку долучилася і Болгарія.

Прапор ЄС

Прапор ЄС

Читайте також: «Кіпрсько-турецький конфлікт та стосунки Туреччини з НАТО та ЄС» 

Нікосія за останні чотири роки надала громадянство понад 5000 осіб (серед них чверть — росіяни). На кінець 2018 року вони інвестували в острів біля 6 млрд євро. Однак самі росіяни підрахували, що приватні компанії привели за кордон понад 63 млрд доларів з РФ у 2018 році (у 2,5 рази більше, ніж у 2017 році) і, скоріше за все, їх одержали компанії Кіпру.

 

Be the first to comment on "Російські мільярдери втрачають кіпрські паспорти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**