Російські комуністи вимагають заборонити серіал «Чорнобиль»

Кадр з фільму «Чорнобиль»Кадр з фільму «Чорнобиль»

Партія «Комуністи Росії» закликала медіарегулятор Роскомнадзор заборонити трансляцію популярного серіалу «Чорнобиль», який був знятий американським телеканалом HBO.

Читайте також: «Українські АЕС працюватимуть на американському паливі»

«Телевізійний серіал про драматичні події квітня 1986 року є ідеологічним інструментом, спрямованим на зневагу і демонізацію іміджу совєтського уряду і совєтського народу, — заявила партія «Комуністи Росії». — Мотивація, дії героїв, відносини в організаціях і колективах, моральний клімат в совєтському суспільстві є абсолютною брехнею».

Виконавчий секретар ЦК партії «Комуністи Росії» Сєргєй Малинкович закликав також порушити кримінальні справи за публічний наклеп проти режисера, сценариста і виконавчого продюсера.

Читайте також: «В Україні знайшли радіоактивне молоко»

У районі навколо Чорнобиля все ще існує заборона на поселення людей

У районі навколо Чорнобиля все ще існує заборона на поселення людей

Проте російський міністр культури Владімір Медінський добре оцінив серіал. «Фільм був зроблений майстерно, з повагою до звичайних людей. Мій батько, який був ліквідатором наслідків катастрофи практично з першого дня, сказав, що в цілому реальність виглядала так само, як у серіалі», — сказав він російським ЗМІ.

Катастрофа на АЕС у Чорнобилі сталася 26 квітня 1986 року. Вибух четвертого реактора призвів до забруднення частин територій України та Білорусі. Радіоактивні речовини також досягли Скандинавії, Центральної Європи і півдня континенту — Греції та Італії. У районі навколо Чорнобиля все ще існує заборона на поселення людей. У серіалі HBO представлена художня версія цієї катастрофи.

Серіал «Чорнобиль» транслюється в Росії в медіа-мережі «Amedia». У російському порталі KinoPoisk середній рейтинг цього фільму складає 9,1.

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська АЕС

Читайте також: «У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція»

На американському телеканалі HBO серіал «Чорнобиль», за оцінкою користувачів сайту Internet Movie Database (IMDB), на даний момент є найпопулярнішим телешоу в історії.

Be the first to comment on "Російські комуністи вимагають заборонити серіал «Чорнобиль»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**