Російські ЗМІ: Білорусь хоче навчань НАТО

Прапор НАТОПрапор НАТО

Популярний російський портал пише, що влада в Мінську шукає союзників на Заході.

Читайте також: «Білорусь намагається побудувати нову національну ідентичність»

Відомий російський портал Lenta.ru, посилаючись одночасно на декілька джерел, стверджує, що заступник глави МЗС Білорусі Олег Кравченко нещодавно запропонував у Вашингтоні проведення навчань НАТО на території цієї країни.

Заступник глави білоруської дипломатії також попросив американців відправити до Білорусі фахівців з соціальних мереж і контролю в Інтернеті. За даними російського порталу, такі пропозиції прозвучали під час закритого засідання в офісі Атлантичної ради у Вашингтоні, в якому 31 січня взяв участь білоруський дипломат.

Мінськ

Мінськ

Портал стверджує, що президент Білорусі Олександр Лукашенко остаточно вирішив поліпшити відносини із Заходом після відмови Росії компенсувати Білорусі збитки, спричинені російським податковими нововведеннями.

Читайте також: «Білорусь зупиняє військово-технічну співпрацю з Україною»

Від першого січня Білорусь мусить більше платити за російську нафту, а в найближчі п’ять років у зв’язку з цим країна може втратити до 10 мільярдів доларів.

На початку грудня Москва запропонувала Білорусі «більш глибоку інтеграцію» в рамках підписаної в 1999 році угоди «про створення Державного союзу Білорусі та Росії». Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв запропонував Білорусі, серед іншого, запровадження єдиної валюти (очевидно, йдеться про російський рубль) та проведення спільної грошово-кредитної та податкової політики.

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Читайте також: «Білорусь: Інтеграція з Росією в обмін на мільярди доларів»

Наприкінці січня, під час одного з бізнес-форумів у Польщі, американський генерал Бен Ходжес закликав польських підприємців інвестувати в Білорусь. «Якщо Білорусь буде в стані збільшити своє відчуття самодостатності та суверенітету і продовжуватиме протистояти спробам Росії розмістити там свої війська, то ми можемо бути більш впевненими в безпеці Польщі, Литви та Латвії», — сказав Ходжес.

 

Be the first to comment on "Російські ЗМІ: Білорусь хоче навчань НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**