Російські віруючі не зможуть відвідувати православні святині в Туреччині та Греції

Патріарх ВарфоломійПатріарх Варфоломій

Після рішення Російської православної церкви припинити євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом віруючі з Росії не зможуть молитися у храмах, підпорядкованих Константинополю, в тому числі на горі Афон — місці паломництва російських політиків.

Читайте також: «Патріарх Варфоломій: Україну та Македонію треба повернути до Церкви»

Як повідомив у вівторок секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протоієрей Ігорь Якімчук, віруючі Російської православної церкви не зможуть молитися в православних церквах на території Туреччини та Греції. Російський священик назвав всі православні святині в Стамбулі, і один храм, який діє в турецькій Анталії — регіоні, який є дуже популярним серед російських туристів.

У Греції віруючі РПЦ більше не можуть молитися в православних церквах на Криті та на островах, що лежать на Додеканесському архіпелазі, у тому числі на Родосі.

Стамбул

Стамбул

Читайте також: «Московські попи саботують об’єднання українського православ’я»

Представник Московського патріархату підтвердив, що це правило відноситься і до святої гори Афон, яка також підлягає Константинопольському патріархату. Афон має статус автономного округу в Греції. У 20 монастирях на горі живе біля 2 тисяч монахів. Це святе місце є традиційною метою паломництва російських православних віруючих. Туди часто їздять політики, державні чиновники та бізнесмени. Однак тепер вони зможуть відвідувати Афон виключно як туристи. Путін перебував на горі Афон в 2005 та 2016 роках. Її також кількаразово відвідував Медведєв.

Читайте також: «УПЦ МП мавпує статути у російських церковників»

Константинопольському патріарху підпорядковані деякі храми на Заході, в тому числі дуже відомий собор Александра Невського у Парижі. Цей храм був побудований в ХІХ столітті, серед жертводавців був російський цар Александр II. Під юрисдикцію Константинопольського патріархату собор перейшов у 1930-х роках.

Глас народу

Глас народу

 

 

Be the first to comment on "Російські віруючі не зможуть відвідувати православні святині в Туреччині та Греції"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**